27 лютого, у м. Варшава (Польща) відбулося П’яте засідання українсько-польської Робочої групи з питань сільського господарства за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової та заступника Міністра сільського господарства та розвитку села Польщі Шимона Ґіжиньскі. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.
Також у зустрічі взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол України у Республіці Польща Андрій Дещиця, представники міжнародних департаментів українського і польського міністерств.
«Польща входить в ТОП-10 країн, з якими Україна має найбільший товарообіг. Ця сусідня держава для нас є не лише важливим торговельним партнером, а й країною, яка надає значну підтримку з питань реалізації євроінтеграційних завдань. Ми підтримуємо продовження нашої багаторічної успішної співпраці та її розширення новими перспективними напрямами», – зазначила Олена Ковальова.
Основними сферами двосторонньої співпраці між Україною та Польщею є ветеринарна медицина (щорічне підписання Угоди по сказу, боротьба з АЧС, погодження ветеринарних сертифікатів); рослинництво (сортовипробування та охорона прав на сорти рослин, селекція, насінництво); органічне насінництво (порядок реєстрації органічного насіння, порядок сертифікації та державного контролю за дотриманням законодавства і нагляду над установами, які видають сертифікати); розвиток сільських територій; земельні відносини; дорадництво; адаптація агросектору і сільськогосподарських районів України до вимог і стандартів ЄС; науково-технічне співробітництво.
У свою чергу, польська сторона висловила впевненість у продовженні співпраці за існуючими напрями та готовність визначати нові, які можуть бути спільно представлені під час чергового засідання українсько-польської міжурядової Комісії з питань економічного співробітництва.
Крім того, Україна і Польща зацікавлені у збільшенні обсягів обороту сільськогосподарської продукції. Зокрема, Україна готова збільшити обсяги експорту м’яса та субпродуктів, олії, кукурудзи, ріпаку, плодів, горіхів та цедри, готових харчових продуктів тощо.
Довідково:
За результатами 2017 р. двосторонній товарообіг склав 1 069,33 млн дол. США, що на 21% більше ніж у 2016р. За результатами 11 м. 2018 р. двосторонній товарообіг склав 981,99 млн дол. США, що на 2,4% більше ніж за аналогічний період 2017-го р.
Джерело: propozitsiya.com