Главная / АГРОНОВИНИ / Україна в 2019 році може на чверть зменшити виробництво масла

Україна в 2019 році може на чверть зменшити виробництво масла

За підсумками 2019 року виробництво масла в Україні може виявитися на чверть менше торішнього рівня. Наразі на ринку масла ситуація досить невизначена. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «ПроАгро Груп».

На світовому ринку ціни на товар падають, відповідно, і експортні ціни невисокі. Водночас помітно зросла вартість товару на внутрішньому ринку. Це може свідчити лише про обмежену пропозицію, що теж не виглядає логічним в розпал виробничого сезону.

На внутрішньому ринку вершкове масло 82% подорожчало до 130-138 тис. грн/тона, а селянське до 113-118 тис. грн/тона.

“Нинішня внутрішня ціна ніяк не стимулює експорт, адже західні трейдери пропонують за масло для далекого зарубіжжя в основному не більше $3,9 тис./тона. За такою ціною виробники віддавати товар не хочуть і шукають можливість продавати масло в пострадянські країни, де за нього платять близько $4,1 тис./тона», — зауважили експерти.

Оскільки ціни на масло зараз виглядають не зовсім логічно, в липні цілком можлива зміна ринкової кон’юнктури, і, швидше за все, воно буде в сторону падіння внутрішніх цін.

Можливість певного дефіциту масла підтверджує і статистика його виробництва. Зокрема, в травні випуск товару склав 8,8 тис. тон, що на 22% менше показника травня минулого року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Рейдери виграли суд: селяни з Рівненщини залишились без урожаю

30 липня біля стін Рівненської ОДА пікетували пайовики з Корецького району. Мешканці сіл просили у ...

David Montgomery Womens Jersey