Україна ввійшла в десятку експортерів замороженої малини до США

За інформацією аналітиків, за перше півріччя 2023 року Україна потроїла експорт замороженої малини на ринок США. Це дало змогу Україні вперше увійти в десятку найбільших постачальників замороженої малини на ринок США, посівши 8-е місце в рейтингу найбільших експортерів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Водночас традиційні лідери, якими є Мексика, Чилі та Сербія, дещо знизили обсяги експорту, хоча відрив цих трьох експортерів від інших країн залишається дуже значним. Приміром, Мексика експортувала за перше півріччя 2023 року на ринок США у 340 разів більше малини, ніж Україна.

«Поставки замороженої малини з України на ринок США, а також позитивна динаміка цих поставок, є дуже важливим проривом, попри те, що обсяги поки що залишаються незначними. Адже, якщо порівняти ціни на малину, яку платять у першому півріччі імпортери зі США з тими, які платили імпортери з країн Євросоюзу, то можна побачити величезну різницю. Якщо ціни в ЄС впали в середньому у два і більше разів, то ціни на малину в США знизилися не більше ніж на 10-15%. Інакше кажучи, імпортери замороженої малини в США готові платити за якісний товар високу ціну», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За перше півріччя 2023 року США імпортували 23,5 тис. тонн замороженої малини – майже на 9 тис. тонн менше, ніж за той самий період 2022 року і на 3,2 тис. тонн менше, ніж за перше півріччя 2021 року.

Нагадаємо, що перші повідомлення про постачання української малини на ринки США та Канади з’явилися 2021 року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *