Україна увійшла в топ-7 постачальників заморожених фруктів та ягід до Китаю

У Китаї опублікували дані про імпорт заморожених фруктів і ягід, крім суниці, малини та ожини за 11 місяців 2023 року. Згідно з цією інформацією поставки заморожених фруктів і ягід з України зросли в 4,7 рази порівняно з періодом січень-листопад 2022 року і стали рекордними за всю історію. Виручка України від експорту в цій категорії склала $3,1 млн доларів США. Серед усіх постачальників заморожених фруктів та інших ягід, Україна вперше увійшла в топ-7 і майже наздогнала Польщу, яка посідає шосту позицію.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

«Найімовірніше, що практично весь обсяг експорту в цій категорії припадає на поставки замороженої лохини, і, можливо, частково, дикорослої чорниці. Річ у тім, що Україна досі не отримала можливості постачати свіжу лохину на ринок Китаю, а ось поставки замороженої лохини стали можливими кілька років тому. До речі, оскільки окремого міжнародного HS-коду для замороженої лохини поки що немає, а до цієї категорії входять також усі без винятку фрукти, включно з екзотичними, то якщо відкинути фрукти та екзотику, то Україна, скоріш за все, є наразі третім найбільшим постачальником замороженої лохини до Китаю після Чилі та Польщі», – пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

До речі, для України у 2023 році Китай є лише 10-м найбільшим ринком збуту в цій категорії заморожених фруктів і ягід. Головним же ринком збуту залишається Польща. Тож не можна виключити, що частина польського експорту замороженої лохини до Китаю – це, насправді, українська ягода.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *