Главная / АГРОНОВИНИ / Україна збільшить експорт кавунів до ЄС

Україна збільшить експорт кавунів до ЄС

Обсяги експорту українського кавуна до ЄС в цьому році можуть перевершити минулорічні показники. Як повідомляє прес-служба Української плодоовочевої асоціації (УПОА), нішею для України при постачанні до країн ЄС можуть стати пізні сорти кавунів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ПроАгро Груп.

«При збільшенні обсягів вирощування безнасінних пізніх сортів кавуна дрібних калібрів, ми можемо зайняти досить комфортну нішу поставок продукції в ці країни, починаючи з середини липня і закінчуючи кінцем жовтня», — зауважила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Незважаючи на побоювання виробників, ціни на ранній кавун залишаються досить високими. Так, на сьогоднішній день купити кавун з поля можна не дешевше 4-5 грн/кг ($0,15-0,19 за кг), а в Києві кавун оптом продається за цінами від 8 до 10 грн/кг ($0,35 за кг).

Для порівняння, за аналогічний період минулого року оптова ціна на кавун не перевищувала 1,7 грн/кг, а з поля його продавали в середньому дешевше 1 грн/кг. З огляду на сумний досвід минулого року, багато фермерів відмовилися від вирощування ранньої кавуна, вирішивши сконцентруватися на вирощуванні пізніх сортів кавуна, які вимагають менших зусиль і інвестицій при вирощуванні.

«Зниження виробництва раннього кавуна в комбінації з високими цінами на кавун в Європі в цей час привели до того, що попит і пропозиція збалансувалися, і ціни залишаються досить високими. Відповідно, ті, хто все-таки не відмовився від вирощування ранніх сортів кавуна у відкритому ґрунті та під плівкою або агроволокном, виявилися у виграші, адже ціни дозволяють їм непогано заробляти», — зауважив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Нагадаємо, що в 2018 році ранній кавун продавався за найнижчою ціною, проте вже в кінці липня, коли ціни на кавун, зазвичай, починають знижуватися, вони, несподівано для багатьох, зросли вдвічі і продовжували збільшуватися навіть у вересні, коли спостерігається пік продажів кавуна.

Джерело: propozitsiya.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Комплексне протруювання для надійного захисту озимих зернових

Порушення науково-обґрунтованої сівозміни, неналежне застосування систем захисту і підживлення та інтенсифікація вирощування зернових колосових негативно ...