Україні загрожує міжнародний скандал через масову загибель червонокнижних птахів у заповіднику «Асканія-Нова»

Лише за кілька останніх місяців у заповіднику «Асканія-Нова» на Херсонщині уже три випадки масового мору пернатих.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.

Науковці впевнені — більшість отруїлися зерном із хімікатами, що розсипали на полях місцеві фермери. Якщо правоохоронці не знайдуть винних, може здійнятися міжнародний скандал. Адже серед загиблих — сотні птахів, захищених міжнародними конвенціями.

Гуси, граки, яструби, загалом 15 видів дикої перелітної птиці. Протягом останнього тижня щодня науковці заповідника виявляли нових загиблих птахів. На сьогодні їх 369. І усі вони — з ознаками отруєння.

«Це не пташиний грип, це не хвороба Ньюкасла, ми очікуємо результати щодо отруєння. Підозра, поки що підозра, щодо отруєння», — зазначає в.о. начальника Держпродспоживслужби у Херсонській області Наталя Клим.

Джерелом отруєння могло бути розсипане зерно, яким труять гризунів, або старі отрутохімікати, що просочилися у ґрунт на території одного з господарств, припускають у Держпродспоживслужбі.

Відео, на якому вмирають червонокнижні сірі лебеді, захищені кількома міжнародними конвенціями, було зняте у заповіднику Асканія-Нова у січні. Їх загинуло тут дві сотні. Як показала експертиза — від отруєння.

За словами директора заповідника Віктора Гавриленка, тварини помирали в муках.

Ще одне відео було зняте вже у лютому. Загинули крижні, граки, галки і червонокнижні качки огарі. Понад 180 мертвих птахів. Вони теж отруїлися. Директор заповідника впевнений, птахи загинули від отрути для гризунів.

Червонокнижні птахи, що живуть чи зимують в заповіднику можуть літати за іжею на відстань до сорока кілометрів. Тож площа пошуку отруєного зерна — величезна. Навколо орендують землі понад півсотні фермерських господарств.

Особисто спіймав на гарячому тракториста, що розсипав на полі отруєне зерно, розповідає директор заповідника. Проте, не покараний ані працівник, ані директор агрофірми, що орендує землю. В поліції кажуть, треба ще довести, що птахи отруїлися саме цим зерном. Експертизи тривають вже півтора місяці. Відкриті кримінальні провадження через забруднення земель.

Досі не встановили, чим отруїлися птахи і в Держпродспоживслужбі. Запевняють — обійшли всі господарства і взяли зразки хімікатів, з якими працюють аграрії.
А поки тривають експертизи та розслідування, фермери знов вийшли на поля, щоб труїти гризунів. Тобто небезпека для птахів — залишається. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *