Українська кукурудза може виграти від нових тарифів США

Американські мита на імпорт можуть відкрити для української кукурудзи нові можливості на світовому ринку, вважають аналітики.  

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Президент США Дональд Трамп оголосив про введення мінімального 10% тарифу на більшість імпортних товарів, а також значно вищих мит для низки країн, зокрема Китаю. У відповідь можливі контрзаходи, що можуть підвищити ціни та зменшити попит на американську продукцію.  

Україна є одним із найбільших виробників і експортерів кукурудзи у світі.  

«Якщо ключові імпортери справді введуть мита на американську кукурудзу, це відкриє велике вікно можливостей для альтернативних постачальників», – зазначають у консалтинговій компанії ASAP Agri.  

Аналітики вважають, що Україна має конкурентні переваги: доступні ціни, стабільну логістику та тісні зв’язки з ЄС і країнами Азії. При цьому першою на заміну США стане Бразилія, але її врожаю може не вистачити для покриття всього попиту. У такому разі Україна зможе зайняти свою частку ринку.  

У компанії Barva Invest також вказують, що Україна сприймає США не як торгового партнера, а як конкурента на ринку зернових та олійних. Саме можливі обмеження щодо американського експорту з боку інших країн можуть створити вигідні умови для української продукції.  

«Передусім це стосується ринку кукурудзи, сої та пшениці, меншою мірою – ріпаку, соняшникової олії та ячменю», – заявили в Barva Invest.  

За даними Українського клубу аграрного бізнесу (UCAB), у 2023 році Україна зібрала 32 млн тонн кукурудзи, а в 2024 році – 26 млн тонн. У сезоні 2023/24 країна експортувала майже 30 млн тонн, а в 2024/25 очікується відправка 22 млн тонн.  

Фермери планують збільшити посівні площі під кукурудзу, оскільки її експорт залишається прибутковим.  

Також у 2024 році Україна зібрала рекордний урожай сої – 6,2 млн тонн, з яких близько половини може піти на експорт. У 2025 році прогнозується врожай сої на рівні 5,8–6,2 млн тонн, а кінцевий обсяг залежатиме від погодних умов у травні та червні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *