Українське рішення для фіксації збитків агросектору внаслідок війни, розроблене експертами Програми USAID АГРО та Всеукраїнської аграрної ради, увійшло до п’ятірки фіналістів міжнародного конкурсу інновацій. Його представили на щорічній конференції «SID-US», що проходила 24 травня у Вашингтоні.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.
П’ять фіналістів з різних країн та континентів представляли свої інноваційні кейси. Одним із фіналістів конкурсу став кейс з України щодо набору рішень для документування збитків агросектору України, розроблений експертами Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) та Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).
«З перших днів війни Росія цілеспрямовано руйнувала українські елеватори і ферми. Сьогодні збитки агросектору оцінюються в понад $40 млрд і, на жаль, з кожним днем війни ці суми зростають. Щоб вимагати справедливості і компенсації у міжнародних судах, потрібні докази завданих збитків, а отже усі руйнування мають бути належно зафіксовані. Належно й одразу, адже з часом докази губляться. Проте не лише фермери не знають, як це зробити – юристи також, тому що досі методології фіксації збитків, завданих воєнними діями, в Україні не було, – розповідає Дмитро Кохан, заступник голови ВАР. – Тож за підтримки Програми USAID АГРО ми розробили інструкції, методологію фіксації пошкоджень, шаблони документів, відеоприклад процесу документування руйнувань та інтерактивну мапу руйнувань агросектору України, яка не лише зберігає докази про злочини російської армії, але й візуалізує їх наслідки» .
Анна Федун, радник із земельного законодавства Програми USAID АГРО, зауважила, що інтерактивна мапа руйнувань агросектору вже містить дані про 534 об’єкта та 1100 доказів про злочини російських військ проти агропідприємств.
Джерело: propozitsiya.com