Українські аграрії закликали європейських колег зняти обмеження на імпорт та транзит агропродукції з України

Провідні громадські об’єднання агропродовольчого сектору України звернулись до європейських колег із закликом зняти жорсткі односторонні обмеження щодо торгівлі та спільно знайти компромісне рішення.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Мова йде про рішення Урядів Польщі, Угорщини та Словаччини про заборону на імпорт агропродукції з України. Дані рішення також провокують певні аналогічні дії інших країн ЄС сусідів України. Зокрема, наразі тривають певні дискусії в Румунії та Болгарії.

«Запровадження обмежувальних торгових заходів зі сторони країн ЄС суперечить багатьом міжнародним договорам, в тому числі правилам торгівлі СОТ, нормам ЄС про спільний ринок, Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС (та її торговельної частини ПВЗВТ), а також підриває постулати запроваджених ЄС Шляхів Солідарності», – наголошується у зверненні.

Дійсно, під час війни обсяги експорту до країн ЄС-сусідів України значно збільшилися (особливо за умови нестабільної роботи «зернового коридору») і це має певний вплив на їх ринок, зокрема допомагає стримати продовольчу інфляцію. Тим не менш, левова частка продукції йде транзитом до інших країн, і в цьому є основна зацікавленість українського агросектору.

Разом з тим, важливою є послідовність і передбачуваність торговельної політики, адже до повномасштабного вторгнення Україна налагодила взаємовигідну співпрацю з країнами ЄС щодо торгівлі агропродовольчою продукцією. Тому раптова повна заборона імпорту негативно впливає на раніше налагоджені зв’язки, укладені контракти та ритмічні постачання окремих видів агропродукції. Таке рішення матиме негативні  наслідки для інших галузей економіки відповідних країн, а також їх споживачів.

Автори звернення переконані, що запровадження односторонніх заборон на імпорт та транзит створить додатковий тиск не тільки на українських аграріїв, але і призведе до поглиблення кризи зі світовою харчовою безпекою.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *