Українські аграрії зможуть інтегруватись в ЄС, але є нюанси

Інтеграція української «аграрки» в Європу не є проблемою, окрім ріпаку. А те, що фермери Центрально-Східної Європи поставали проти української продукції, це не тому, що вони її боялися, а через проблеми європейської дотаційної політики, розповів засновник просвітницької ініціативи «Останній Капіталіст» Валентин Краснопьоров.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Finance.ua.

«Якщо в новій Європі була політика на «зелену» аграрку, вони намагалися зробити її екологічнішою, то в Центрально-Східній Європі серйозно вкладалися в засоби виробництва, там їх надлишок. По суті, багато фермерів не на ринку працюють, а на дотаціях. Доходить навіть до абсурду, що людина могла використовувати трактор не більше ніж тиждень за весь рік, але вона має цей трактор. В Україні ж дотаційна політика буде іншою, Єврокомісія зробить висновки, але суть в тому, що інтеграція України в Європу не така вже й страшна, не треба так думати», — зазначив він.

А ось щодо міжнародних інвесторів Краснопьоров наголосив, що вони насамперед дивляться на суди та правові відносини.

«У нас серйозні проблеми з цим і не тільки щодо землі. Зрозуміло, що буде покращуватися ринок, кадастри, але проблема, як з фермерами взаємодіють на ринку. Часто «кидають» на елеваторах, можуть не віддавати зерно (така ситуація була в Одесі), «кидають» на якості зерна, не виконують строки. Тому з такою бізнесовою культурою у суспільстві прецеденти будуть, і західний інвестор звертатиме на це увагу», — пояснив експерт.

Генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа додав, що не варто боятися інтеграції з Європою, адже європейський фермер менш конкурентний, ніж український.

«При всіх наших проблемах: з судами, з поліціянтами… За відсутності робочого капіталу, високих цін на добрива тощо, ми бачимо, як поляки, румуни, болгари вишикувалися в чергу, щоб заборонити українське зерно, яке не дотується. Ще й фермер не має доступу до такого ринку капіталу, як в Європі. Наше зерно все одно виходить дешевше, бо українські фермери ефективніші», — сказав Мазепа.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *