Главная / АГРОНОВИНИ / Українські експортери плодоовочевої продукції зазнають збитків від неефективності роботи держорганів, — Андрій Ярмак

Українські експортери плодоовочевої продукції зазнають збитків від неефективності роботи держорганів, — Андрій Ярмак

Таким чином економіст ФАО прокоментував заборону імпорту ряду українських овочів і фруктів в країни ЄС з 1 вересня, зазначивши, що компетентні органи України могли заздалегідь забезпечити безпроблемну роботу експортерів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Директиву ЄС 2019/523 відповідно до якої з 1 вересня поточного року імпортери фруктів в країнах ЄС відмовляються від закупівель яблука та груші з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу, прийняли ще в березні 2019 року. Таким чином у компетентних органів України було достатньо часу, щоб відреагувати на даний документ та підготуватися відповідним чином, забезпечивши безпроблемну роботу експортерів фруктів та овочів.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

«В інших країнах це було зроблено, а в Україні — ні», — зазначив Андрій Ярмак, вказавши перелік країн, які подали декларації на дозвіл імпорту їхньої продукції до ЄС, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Єврокомісії.

За словами економіста ФАО, сьогодні український ринок має ситуацію, коли, наприклад, виробники тепличних томатів преміальної якості, які вклали десятки мільйонів доларів у виробництво та заробляють для країни мільйони виручки, втратили свій єдиний ринок збуту. «Томати, на відміну від яблук, зберігати 2-3-6-10 місяців неможливо. Тому — зараз ці люди несуть прямі збитки від неефективності роботи наших державних органів, які так інтенсивно» евроінтегріруются «, що зараз втратили доступ на ринок головного партнера та навіть цього не помітили», — зазначив Андрій Ярмак.

Він також підкреслив, що залишається незрозумілою ситуація з процесом відновлення доступу українських експортерів плодоовочевої продукції на ринок ЄС. «Також незрозуміло, хто буде цим займатися, в світлі розпуску МінАПП, і чи матиме ресурс Мінекономіки те, що запобігатиме таким відвертим факапам», — резюмував фахівець ринку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

У тіньовому обробітку в Україні перебуває 8 млн га землі

У тіньовому обробітку в Україні наразі перебуває близько 8 млн га сільськогосподарської землі, повідомив заступник ...

David Montgomery Womens Jersey