Українські ягідники впроваджують агровольтаїку

Вартість електроенергії, що зростає та ракетні удари російської федерації по енергетичній інфраструктурі України зумовили необхідність розосередження вузлів генерації електроенергії. Тож у фермерському ягідному господарстві «Грасс Авеню» вирішили освоїти новий напрям сільського господарства – агровольтаїку.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Агровольтаїка – це інновація в сільському господарстві, що об’єднує вироблення сонячної енергії та фермерство на одній і тій самій ділянці землі.

«Ми розпочали пілотний проєкт поки що невеликої сонячної електростанції 30 кВт/годин. Навіть ця невелика станція дасть змогу знизити вуглецевий слід до 29 тис. кг CO2. Сучасні садові та ягідні підприємства мають холодильники, системи зрошення для яких необхідна електроенергія. Виробничий цикл більшого споживання збігається з найбільшою віддачею сонячних панелей.

Ми розмістили панелі на даху холодильного комплексу, але є й інша можливість – встановлення сонячних панелей на опорах прямо по рядах на полі. Ми порахували, що при цьому з 1 га посадок лохини можна отримати за рік до 800 ГВт/год електроенергії. У нас майже 100 га лохини, а це 80 тис. ГВт на рік.

Кількість генерованої електроенергії буде достатньо не тільки нашому підприємству, а й ще кільком навколишнім селам. Однак такі проєкти коштовні, самотужки підприємствам важко їх реалізувати. Саме тому державі слід звернути увагу на цей напрямок сільського господарства та сприяти його розвитку», – повідомив Ягідній асоціації України Олег Воробйов, власник ФГ «Грасс Авеню».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *