Українські компанії отримають доступ до фінансування в обсязі понад 100 млн грн

Естонська компанія SupplierPlus офіційно представила на українському ринку інноваційну платформу з фінансування ланцюга постачання. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз компанії.

Із появою платформи компанія запропонувала на українському ринку сучасний інструмент реверсивного факторингу для ранньої оплати рахунків постачальникам, що полегшує фінансування оборотного капіталу представникам малого та середнього бізнесу і вивільняє робочий капітал для великих компаній-замовників. 
Платформа поєднує постачальників, великих покупців і банки, кожен з яких отримує переваги від застосування інструменту. 

Серед перших, хто почав застосовувати реверсивний факторинг в Україні, — «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія»), «Бучачагрохлібпром», фермерське господарство «Гадз», зернотрейдер «Рамбурс», Агропросперіс банк, OTP банк, МТБ Банк та інші. 

В Україні сучасний факторинг має значні перспективи для зростання. За оцінками фахівців, недофінансування малого і середнього і бізнесу складає близько 400 млрд євро. Сучасний факторинг вже добре себе зарекомендував у світі і продовжує стрімко розвиватися, що також є приводом для позитивних прогнозів в Україні. 

За даними FCI , глобальної асоціації факторингових компаній, обсяг факторингових операцій у сусідній Польщі — 66 млрд євро, що складає 11% відносно ВВП, тоді як в Україні — ледве сягає 260 млн євро і 0,2% ВВП. При цьому інструмент доводить свою ефективність у багатьох галузях, де розвинені взаємовідносини між великими покупцями і їхніми постачальниками, як-от: ритейл, аграрна сфера, важка та легка промисловість. Згідно з прогнозами McKinsey, реверсивний факторинг на глобальному ринку продемонструє приріст 15-20% щорічно найближчі три роки.

На відміну від класичного факторингу, де ініціатива йде від постачальника, який і несе всі ризики, реверсивний факторинг починається від покупця, який приймає ризик на себе і по суті ділиться своїм кредитним лімітом.
Розвиток сучасного факторингу в Україні підтримують НБУ, який розробляє регуляторну базу для застосування цього інструменту, а також Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Європейський банк реконструкції і Розвитку (EBRD) та USAID в межах Проекту «Трансформація фінансового сектору». Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» надав грантову підтримку компанії «SupplierPlus Україна» для інформування українського бізнесу про переваги реверсивного факторингу як інструмента фінансування обігового капіталу. 

Диджиталізація сфери фінансів стимулює розвиток сучасного факторингу в Україні, а онлайн-платформа SupplierPlus працює з цифровими документами, використовує автоматичний обмін даними і електронні підписи, які активно запроваджуються в Україні. 

По завершенню пілотного періоду запровадження проекту, який тривав пів року, «SupplierPlus Україна» разом з першими партнерами-банками за власні кошти відкрила ліміти реверсивного факторингу для українських компаній в обсязі понад 100 млн грн. В міру зростання платформи і долучення нових компаній і банків доступний обсяг фінансування збільшуватиметься. В компанії передбачають, що ліміт факторингового фінансування до кінця року зросте принаймні на 500 млн грн — 1 млрд грн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *