Українські садівники в черговий раз оновили рекорд з експорту яблук

Аналітики EastFruit повідомляють, що згідно даних офіційної статистики міжнародної торгівлі, Україна відновила рекорд експорту яблук в лютому 2019 року. Не дивлячись на те, що лютий є найкоротшим місяцем в році, українські садівники змогли наростити експорт яблук на 36% по відношенню до січня 2019 року та продати на зовнішні ринки рівно в два рази більше яблук, ніж в лютому минулого року. Об этом пишет propozitsiya.com со ссылкой на EastFruit.

Загальний обсяг експорту яблук з України за лютий 2019 року досяг 11,1 тис. тон та став новим історичним рекордом помісячного експорту яблук з країни. Попередній рекорд протримався всього один місяць — в січні цього року було експортовано 8,2 тис. тон яблука, що також було рекордним обсягом на той час.

«З початку сезону експорт яблук з України вже досяг 36,8 тис. тон, що перевищувало обсяги експорту яблука в минулому сезоні вже на 43%. І я не буду здивований, якщо в березні обсяг експорту яблука знову виявиться рекордним», вважає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). «В даний момент команда проекту розвитку українського експорту ФАО спільно з Українською плодоовочевою асоціацією (УПОА) активно працює над просуванням поставок яблука, а також інших фруктів та ягід в країни Близького Сходу. 28 березня 2019 року ми привеземо в Дубай найбільших українських садівників, які спільно виробляють понад 50 тис. тон яблука для зустрічей з провідними імпортерами та мережами супермаркетів ОАЕ, Саудівської Аравії, Кувейту, Оману, Іраку та інших країн регіону. Однак ще до цієї події, спілкування з імпортерами призвело до встановлення великого числа нових продуктивних контактів в цьому регіоні, активізації інтересу до української продукції та контрактами на поставки», продовжує експерт.

Проте, фахівці УПОА застерігають від передчасної ейфорії щодо нових рекордів. Вони відзначають, що надлишок яблука в країні набагато перевищує поточні обсяги експортних відвантажень та потреби внутрішнього ринку. Саме цим фахівці і пояснюють зниження цін на яблуко в Україні в лютому 2019 року. При цьому, на їхню думку, темпи падіння цін на яблука в березні можуть збільшитися, що буде ще більше стимулювати експорт.

Позитивним же моментом від зниження цін на яблуко буде активізація внутрішнього попиту, тому що споживачі починають помічати істотну різницю в цінах на яблуко та на імпортні банани, апельсини, мандарини, столовий виноград і іншу екзотику. Якщо найдешевші банани в роздрібних мережах супермаркетів України в даний момент продаються по 35 грн/кг ($1,3 долара за кг), то найдешевші яблука можна купити дешевше 8 грн/кг ($0,3 долара за кг). Різниця більш ніж в чотири рази або в один долар на кілограмі є дуже суттєвою, тому яблуко завойовує все більше споживачів. А це, на думку експертів EastFruit, буде позитивно позначатися на попиті на яблуко протягом всього наступного сезону, навіть якщо ціни на нього зростуть.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *