Український біометан: не все так красиво, як розповідають чиновники

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» 25 січня провела круглий стіл «Проблеми розвитку виробництва та експорту біометану в  Україні», під час якого обговорили можливі рішення поточних проблем розвитку виробництва й експорту біометану.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Голова правління «Біоенергетичної асоціації України» Георгій Гелетуха окреслив головні переваги біометанового напряму та наголосив на змінах, що необхідні вже зараз:

«Україна може запропонувати найдешевшу сировину для виробництва біометану і реально конкурувати з будь-якими країнами на ринку біометану. Водночас, Україна має розвинену систему газових мереж (ГТС і ГРС), а структура сільськогосподарських підприємств сприятлива для виробництва біометану. Потенціал виробництва складає 21,8 млрд м3/рік до 2050 року. Однак, незважаючи на всі ці обставини, ми не маємо потрібної нормативної бази для реалізації цього потенціалу. Тобто, основною перепоною для розвитку зазначеного сектору є зволікання із прийняттям законопроєкту №9456 про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану».

Президент «МХП Еко Енерджі» Олександр Домбровський вважає, що наразі Україна має історичний шанс зайняти своє місце на європейському ринку біометану, але для цього необхідно нарешті прибрати всі перешкоди, що існують всередині країни:

«Я досі не розумію, чому в Україні стоїть цей «шлагбаум» у вигляді неврегульованого митного оформлення, якщо для держави є виграшним розвиток біоенергетичної галузі. Водночас, ЄС розвивається в цьому напрямі надзвичайно швидко, інвестуючи в розбудову заводів, що, в свою чергу, надає підтримку для розвитку агровиробництв, фермерів. Українських виробників біометану не сильно будуть чекати в ЄС у майбутньому, тож лише зараз є історичний часовий люфт, коли ми можемо зайти на європейський ринок, треба лише зняти внутрішні обмеження, забезпечивши необхідні законодавчі механізми, щоб дати можливість українським компаніям шукати ринки».

Заступник генерального директора «Галс Агро» Олег Рябов поділяє думку представників бізнесу та ділиться своїм досвідом:

«На початку ми мали шалений інтерес з боку інвесторів розвивати галузь, наразі цікавість іноземних покупців та інвесторів прямує до нуля, бо немає зрушень та чіткого розуміння прогнозованості ситуації, невідомо скільки буде прибуток з реалізації проєкту, бо ж немає умов для розвитку галузі, тож не буде й інвестицій».

Результатом обговорення під час круглого столу стане направлення спільного звернення від бізнес-спільноти до влади щодо невідкладного винесення законопроєкту №9456 на розгляд в зал Верховної Ради України та прийняття його за основу вже у найближчі пленарні дні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *