Укрзалізниця пропонує вибір: компенсувати збитки за роботу малодіяльних станцій чи збільшити навантаження для їх беззбитковості, – Андрій Рязанцев

За підсумками аналізу діяльності вантажних станцій понад 300 – малодіяльні. У кожної з них загальнодобове середнє навантаження та вивантаження нижче показника усіх вантажних станцій Укрзалізниці та становить менше 10%. Однак, Укрзалізниця не наполягає на їх закритті, а пропонує комплексні рішення для продовження їх роботи. Про це розповів директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр Укрзалізниці.

За словами Андрія Рязанцева, серед малодіяльних станцій лише 6 у другому півріччі минулого року мали позитивний фінансовий результат, усі решта – збиткові, тобто витрати на їх утримання та експлуатацію перевищують доходи.

«Оскільки на малодіяльних станціях зростають витрати перевізника, то для їх обслуговування Укрзалізниця визначила підвищений договірний тариф, який прописується у додатковій угоді на послуги з подачі й забирання вагонів і контейнерів для навантаження та вивантаження чи виконання комерційних операцій із розрахунку 1 вагон/1 кілометр», – пояснив Андрій Рязанцев.

Для компенсації збитків залізниці у другому півріччі 2018 року компанія пропонує органам місцевого самоврядування відшкодувати ці кошти з місцевих бюджетів або за рахунок підприємств, що обслуговуються цими станціями. «У разі неприйняття упродовж 6 місяців з часу звернення Укрзалізниці рішень про компенсацію збитків, подальшу долю малодіяльних збиткових станцій вирішуватиме Міністерство інфраструктури України», – розповів Андрій Рязанцев.

За його словами, щоб не платити підвищений тариф, органи місцевого самоврядування та підприємства, що обслуговуються цими малодіяльними станціями, мають можливість збільшити обсяги навантаження та вивантаження і вивести станцію зі статусу малодіяльних. Зокрема, для цього також варто не спрямовувати високомаржинальні вантажі на автотранспорт, тим самим залишаючи Укрзалізниці низьковартісні.

«Для прикладу, вироби з нержавіючої сталі, перевезення котрих є рентабельним для залізниці, перевозяться автотранспортом, псуючи дорожнє полотно, на котре йдуть мільярди гривень з дорожнього фонду. Натомість, скажімо, руда або сипучі будівельні матеріали, перевезення котрих є збитковими для залізниці, транспортуються залізницею», – розповів Андрій Рязанцев.

За його словами, Укрзалізниця не наполягає на закритті малодіяльних станцій, а пропонує дієві механізми для вибору: погасити збитки попереднього півріччя, вивести станцію зі збиткової та наростити обсяги, чи перейти на додаткові угоди з підвищеним тарифом обслуговування малодіяльних станцій.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *