Уманський мав рацію щодо «скруток» із ПДВ, — Голова державної податкової служби

Олексій Любченко

Ексміністр фінансів України Ігор Уманський стверджував, що держбюджет щорічно втрачає приблизно 60 млрд грн через тіньові схеми відшкодування ПДВ.

За словами керівника ДПС Олексія Любченка, махінації з оформленням імпортних товарів, продаж у роздріб «неврахованих» цигарок і завезення контрабанди становлять основу «скруток».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gordonua.

«У «скрутках» ПДВ беруть участь добрива, госптовари, а також пиво і продовольчі товари — те, що має постійний попит і можна продати за готівку», — говорить Любченко.

Відомі приклади махінацій із відшкодуванням ПДВ коштують бюджету 40 млрд грн, із них на «скрутки» з імпорту припадає приблизно 27 млрд грн. В інтерв’ю “Цензор.НЕТ” заявив голова Державної податкової служби України Олексій Любченко.

У квітні колишній міністр фінансів Ігор Уманський оцінював втрати бюджету України від «скруток» у 60 млрд грн на рік.

«На жаль, Уманський мав рацію. Він був близьким за сумою. Абсолютна класика: попит на «скрутки» ПДВ формує пропозицію. А попит є», — визнав керівник податкової.

Тіньову потребу у «скрутках» формують операції з експорту зерна, продажу в роздріб нібито неврахованих цигарок, а також завезення контрабанди, стверджує Любченко. Причому, за його словами, втрати від продажу підакцизної тютюнової продукції державі відомі абсолютно точно.

«На рік це 4,3 млрд грн ПДВ треба легалізувати товаришам, які продають цигарки в кіосках, але потім нібито їх повертають непроданими. Насправді цигарки продають за готівку», — сказав Любченко.

Він також перерахував імпортні товари, продаж яких в Україні робить можливими «скручування».

«У нас частину імпорту продають в Україні за готівку, наприклад банани. Але це не вирішальний чинник. Навіть якщо банани і цитрусові додати, то це буде на 300 млн грн ПДВ на місяць. Головні товари, які беруть участь у «скрутках» ПДВ, — добрива і господарські товари: фарби, лаки, побутова хімія. Тобто те, що має постійний стабільний попит і можна продати за готівку. Наступна група — пиво та продовольчі товари, які теж формують податковий кредит і продають за готівку. Починаючи від стегенець відомих виробників. Я впевнений, що господарі холдингів про це не знають. Це працює на рівні дрібних постачальників, які продали товар за готівку, їм оформили повернення, а далі вони продали за безготівковий розрахунок, але вже порожні папери, тобто продали ПДВ», — пояснив він.

Безліч представників реального сектору економіки так чи інакше залучили до схеми «обміну бананів на зерно» у податкових накладних, з ними проводять роз’яснювальну роботу, додав керівник ДПС.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *