Уповільнення експорту призвело до перевантаження терміналів соняшниковою олією

Затримка відвантаження олії до Китаю та країн Азії, а також суворі карантини для судів призвели до того, що українські портові термінали рослинних олій завантажені майже на 100%, що перешкоджає відвантаженням готової продукції з переробних підприємств.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

В компанії RISOIL повідомили, що приймання олії не зупиняли, а навіть збільшили у 2,5 рази заявлену потужність приймання автоцистерн. Хоча й спостерігають у трейдерів проблеми з фрахтом судів та постановкою їх під завантаження. Проте критичною ситуацію не вважають, оскільки завдяки грамотній логістиці компанія перерозподіляє вантажні потоки між двома терміналами у Чорноморську та Південному порту.

У компанії Allseeds зазначили, що за останні 2-3 дні їх термінали відвантажили два судна олії обсягом 60 тис. т, тому наразі приймають 3-4 тис. т олії на добу. Термінали, які мають високу потужність та ефективність, отримують довгострокові контракти на перевалювання.

За даними комерційного директора компанії «Пологівський МЕЗ» О. Лозиченка, наразі в українських портових терміналах знаходиться 570 тис. т олії, тоді як завичай цей показник не перевищує 400 тис. т.
Покупці не поспішають відвантажувати олію в очікуванні подальшого зниження ціни. Також вони сподіваються на зниження ціни фрахту.

Внаслідок цього обсяги переробки олійних в Україні зменшуються. Дрібні переробники, що не мають контрактів на продаж за високими цінами, вже зупинилися, а великі страждають через дефіцит сировини, оскільки не можуть купувати соняшник за високою ціною.

Якщо у грудні олія подорожчала на 20%, то вже у січні, з початком поширення вірусу Covid -19, ціни опустилися до початкового рівня. Всі сподівалися, що це падіння буде тимчасовим, як і скорочення попиту на зовнішніх ринках. Проте ціни на соєву та соняшникову олію починаючи з лютого впали на 15%. Якщо у січні СПОТ ціна олії на FOB Чорноморськ складала 820 $/т, то зараз вона складає 660 $/т.

За оцінками Grain Trade, ціни на вітчизняну соняшникову олію падають через відсутність попиту, а значні портові запаси не дозволяють купувати соняшник, що виріс у ціні. Зниження цін на аргентинську соєву олію посилює конкуренцію на ринку Індії, де українську соняшникову олію пропонують по 725-735 $/т CIF, а аргентинську соєву – по 655 $/т CIF.

По інформації ФАО, індекс цін на рослинні олії у березні впав на 12% внаслідок зниження цін на пальмову олію та невизначеність зі світовим попитом на рослинні олії. Цю тенденцію підтримали соєва та ріпакова олії.
Як довго термінали залишатимуться перевантаженими олією буде залежати від цін. Хоча Україна й є впливовим учасником ринку рослинних олій, зокрема соняшникової, проте не завжди може формувати цінові тенденції.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *