Уряд Індії відтермінував запровадження заборони на використання гліфосату

На тлі вимог екологічних організацій ввести повну заборону на використання гліфосату в Індії, уряд країни ще на два місяці продовжив термін запровадження обмежень з метою отримання заперечень або пропозицій щодо недавнього проєкту наказу, який викликав невдоволення зі сторони екологів та фермерів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на timesofindia.indiatimes.com.

«Термін був продовжений ще на 60 днів, це дасть можливість зацікавленим сторонам направити до уряду пропозиції щодо проєкту постанови», — заявив представник міністерства.

Хоча міністерство в своєму проєкті пропонувало лише обмеження використання гліфосату, кілька організацій, в тому числі ASHA, вимагають повної заборони на гліфосат, який, за їхніми твердженнями, небезпечний для здоров’я людини і навколишнього середовища.

«Попередній наказ передбачає, що уряд регулюватиме лише застосування гліфосату, не обмежуючи при цьому його продаж. Запропоноване регулювання кінцевого використання цього гербіциду малоймовірно, тому що уряд не зможе перевірити і проконтролювати сотні тисяч фермерів, які в даний час є постійними покупцями продукту», — заявив Кавіта Куруганті, співзасновник ASHA.

З іншого боку, фермерські спільноти теж виступили проти обмежень по гліфосату, стверджуючи, що цей крок завдасть шкоди аграріям, які вирощують генетично модифікований бавовник.

Наприклад, багато фермерів в Махараштра відкрито вирощують бавовник HTBt і використовують гліфосат для економії витрат на робочу силу, хоча трансгенні сорти бавовнику досі ще не затверджені на законодавчому рівні. Слід також зазначити, що застосування гліфосату для незаконного вирощування бавовнику триває вже багато років. У зв’язку з цим фермери пропонують узаконити ГМ-бавовник.

В даний час гліфосат схвалений для використання в Індії на чайних плантаціях, проте багато штатів уже обмежили або заборонили його продаж.

Андхра-Прадеш був першим штатом, який видав накази, що обмежують використання гліфосату, згодом цьому прикладу послідували Пенджаб, Керала, Махараштра і Телангана.

У червні минулого року Західна Бенгалія обмежила використання гліфосату лише в 6 районах вирощування чаю. У то час, уряд штату Одіші запровадив навчання фермерів щодо негативного впливу гліфосату.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *