Уряд Великобританії планує зняти обмеження на використання генетично модифікованих рослин і тварин

Уряд Великобританії після виходу країни з Євросоюзу перекроїть власне законодавство, скасувавши ряд діючих нормативних актів, які були прийняті в рамках угод з ЄС. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi. 

Після Brexit острівна держава придбала правову незалежність, якою має намір скористатися, заявив спецпредставник прем’єр-міністра Бориса Джонсона на переговорах з ЄС щодо «Брекзіту» Девід Фрост. 

Перегляд законодавчої бази заплановано і в сільському господарстві. Йдеться, в першу чергу, про імпорт і застосуванні генетично модифікованих рослин і тварин. Знімаючи ці обмеження, у Великобританії сподіваються знайти нових торгових партнерів в країнах Південно-Східної Азії і США. Ще одне торгове нововведення — скасування правила Євросоюзу щодо використання традиційної англо-американської системи вимірювання, зокрема стосовно напоїв. 

Опозиція вже розкритикувала ініціативу уряду. Так, лейбористи заявили, що краще б кабінет міністрів зайнявся проблемою нестачі робочих рук, що виникла якраз через Brexit. Дефіцит водіїв призвів до того, що в торгових мережах спорожніли полиці, виникли проблеми з доставкою товарів по всій країні. 

Тим часом зовсім недавно у Великобританії зробили крок вперед до дослідження та впровадження ГМ-культур. В кінці серпня цього року стало відомо, що Британський науково-дослідний інститут Rothamsted Research отримав дозвіл Департаменту сільського господарства і охорони навколишнього середовища країни на проведення серії польових випробувань пшениці, геном якої був змінений. 

Експерименти в Хартфордширі стануть першими польовими випробуваннями ГМ-пшениці CRISPR не тільки на Британських островах, але і Європі в цілому.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *