Українська зернова асоціація у вересневому звіті знизила прогноз валового збору врожаю в Україні у порівняні з серпневим до 95,6 млн. т у зв’язку з несприятливим погодними умовами для врожаю пізніх культур в частині регіонів України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт асоціації.
Прогноз експорту зернових відповідно зменшився з 58,4 до 56,3 млн т. Водночас, навіть після зниження прогнозу врожаю його показник може бути другим за обсягом валового збору після минулорічного рекорду в 98 млн т. Те саме можна сказати і про можливі обсяги експорту.
Зібраний врожай ранніх зернових свідчить про правильність прогнозів УЗА щодо врожаю. Так, в цьому році за даними УЗА аграрії зібрали 26,6 млн. т пшениці (прогноз УЗА був на рівні 26,8 млн. т) та 8,3 млн т ячменю (УЗА прогнозувала в 8,2 млн. т). Експорт пшениці в цьому році складе 17,5 млн. т (відповідно до підписаного Меморандуму), а ячменю може сягнути 4,5 млн т.
УЗА дещо знизила прогноз врожаю кукурудзи в цьому сезоні у вересневому звіті у порівнянні з попереднім прогнозом в серпні з 36,4 млн. т до 35,3 млн. т через посушливі погодні умови в південних та частково в центральних регіонах України. За оцінками експертів УЗА, втрачено кукурудзу на зерно на площі 205 тис га, що складає 3,8% від загальної площі посівів кукурудзи. В інших регіонах, які є основними виробниками кукурудзи ситуація з урожаєм задовільна та добра і вони не зазнають критичних втрат.
Основні втрати врожаю кукурудзи в регіонах півдня та окремих регіонах центру України, які загалом мають незначну частку посівів кукурудзи та відповідно невелику частку й у загальному обсязі виробництва кукурудзи. Наприклад, в Чернігівській області кукурудзу посіяли на площі 566,2 тис. га при середній урожайності на рівні 9 т/га врожай в області очікується на рівні 5,09 млн. т. або 14,4% від загального врожаю кукурудзи. У порівнянні, в Запорізькій області площі посівів кукурудзи всього 33,8 тис. га із середньою врожайністю 4 т/га та з урахуванням втрат на площі 10 тис. га, тому врожай складе 95,2 тис. т або 0,3% від загального обсягу виробництва кукурудзи.
Регіони на Півночі та Заході країни, які мають найбільші площі посівів кукурудзи та високу врожайність на рівні 8–9 т/га не постраждали від несприятливих погодних умов, тому збір врожаю в них залишиться на прогнозованому рівні.
Урожай соняшнику очікується на рівні 16,1 млн т, що на 200 тис. т менше, ніж торік. Валовий збір ріпаку різно знизиться — до 2,65 млн т проти торішніх 3,38 млн т. Відповідно, експорт зменшиться з 3 до 2,3 млн т.
Валовий збір жита і сої очікується приблизно на рівні минулого року (відповідно більше 300 тис. т і більше 3,7 млн т), а вівса — збільшиться з 380 до 420 тис. т. При цьому експорт сої знизиться з 2,7 до 2.2 млн т. Виробництво гороху зменшиться з 580 до 520 тис. т, а експорт — з 400 до 380 тис. т.
Джерело: propozitsiya.com