З новим законом про захист рослин українці будуть більш захищені, – Олександр Гайду

У парламенті проголосували у першому читанні за законопроект №8340. Документом передбачено: створення рівних умов в міжнародній торгівлі та спрощення виходу на зовнішні ринки, переведення наявних реєстрів в цифрові, посилення контролю за засобами захисту рослин.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

«Український агросектор наразі використовує норми, що були впроваджені ще в кінці ХХ сторіччя. Їх вже давно треба змінювати та додатково вирішити кілька десятків проблемних питань. Наприклад, з речовинами, якими обробляють усі аграрні культури, в тому числі, зернові та плодоовочеві культури», – заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Тобто, із ухваленням закону буде посилений контроль за засобами захисту рослин, наприклад тих, якими обробляють рослини від шкідників. Тож українці будуть більш захищені та інформовані що вони їдять, а підприємці будуть відповідальнішими. За словами очільника Комітету, зміниться і система державного контролю від обігу насіння та рослин до засобів захисту.

«Це відбуватиметься прозоро та ефективно і без зайвих перевірок для підприємців. Адже норми, що закладені в цьому законопроекті, відповідають європейським. Відповідно, підприємцям буде простіше вийти на міжнародні ринки», – підсумував Олександр Гайду.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *