За 50 років через кліматичні явища завдано $3,64 трлн матеріальних збитків, — звіт ООН

У 2010-2019 роках щоденні матеріальні втрати через екстремальні погодні явища становили в середньому $383 млн щодня.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на korrespondent.

У світі понад 2 млн людей загинули за останні 50 років в результаті лих, пов’язаних із небезпечними кліматичними, метеорологічними та гідрологічними явищами. Матеріальний збиток склав $3,64 трлн. Такі дані містяться в доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО, спеціалізована установа ООН), оприлюдненій 1 вересня.

Експерти наголошують, що «зміна клімату призводить до збільшення кількості екстремальних погодних явищ». З 1970 по 2019 рік в світі відбулося понад 11 тис. лих, пов’язаних з екстремальними кліматичними, метеорологічними та гідрологічними явищами, «в результаті чого загинули понад 2 млн осіб і було завдано збитків у розмірі $3,64 трлн».

За півстоліття на ці небезпечні явища «припало 50% всіх лих, 45% всіх зареєстрованих смертей і 74% всіх зареєстрованих економічних втрат».

Більш як 91% випадків з летальним результатом відбулися в країнах, що розвиваються. Першу сходинку за кількістю жертв займають посухи, що призвели до загибелі більше 650 тис. осіб. Більш ніж 577 тис. життів забрали шторми, понад 58 тис. — повені, понад 55 тис. — екстремальні температури.

Автори доповіді разом з тим констатували, що смертність в результаті лих знижується. Якщо в 1970-х і 1980-х роках щодня реєструвалися в середньому 170 пов’язаних з ними смертей, то в 2010-х роках цей показник зменшився до 40.

Водночас зростає економічний збиток, викликаний лихами. У 2010-2019 роках щоденні матеріальні втрати становили в середньому $383 млн, що в сім разів перевищує аналогічний показник за 1970-1979 роки. Найпоширенішою причиною матеріальної шкоди були шторми.

«У багатьох частинах світу в результаті зміни клімату зростає кількість реєстрованих екстремальних метеорологічних, кліматичних і гідрологічних явищ. Будуть збільшуватися також їхня частота і масштаби, — заявив, коментуючи публікацію доповіді, генеральний секретар ВМО Петтері Таалас. — Це означає збільшення хвиль тепла, посух і лісових пожеж, подібних до тих, що ми спостерігали останнім часом в Європі і Північній Америці».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *