За червень Україна експортувала 5,3 млн т агропродукції

В червні 2023 року Україні вдалося експортувати 5,3 млн т продукції АПК, що на 3% більше аналогічного показника попереднього місяця. Обов’язково потрібно врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Основним проблемним каналом експорту був «зерновий коридор». Враховуючи значний експортний потенціал портів Одеської області, робота «зернового коридору» не була повноцінною, оскільки цим каналом було експортовано лише 2 млн т агропромислової продукції. Та й на кордонах із західними країнами періодично виникають труднощі та затримки, на вирішення яких потрібен час.

Щодо структури експорту продукції в червні 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 3,8 млн т (кукурудза – 61%, пшениця – 37%, ячмінь – 2%). Зростання до показника минулого місяця: +8%;
  • олійні культури – 241,7 тис. т (соя – 88%, насіння соняшнику – 7% та ріпаку – 4%). Падіння: -24%.
  • рослинні олії – 513,5 тис. т (соняшникова олія – 93%, соєва – 6%). Зростання: +6%.
  • макухи після вилучення рослинних олій – 435,0 тис. т (соняшникова – 93%, соєва – 6%, ріпакова – 2%). Падіння: -2%.

Вже стартував новий маркетинговий рік для українських аграріїв, які розпочали збір озимих культур (ячменю, пшениці та ріпаку). Тому зараз вкрай необхідно вирішити всі питання, що пов’язані з експортом. В першу чергу це відновлення вільного судноплавства, котре дозволить суттєво зменшити логістичні витрати та більш повноцінно функціонувати українському агросектору, забезпечуючи Україну та світ продовольством.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *