Укргідрометеоцентр прогнозує зменшення врожаю

У 2023 році орієнтовний валовий збір зернових, зернобобових та круп’яних культур в Україні, з урахуванням площ озимих на зерно, посіяних восени, та засіяних площ ярих культур в усіх категоріях господарств, може скоротитися приблизно до 49,6 млн тонн у порівнянні з 53,1 млн тонн, зібраними роком раніше. Такий прогноз озвучив Укргідрометеоцентр за підсумками аналізу агрометеорологічних умов формування урожайності основних зернових та зернобобових культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Як зазначили фахівці, агрометеорологічні умови для формування врожаю зернових культур у нинішньому році в Україні виявилися задовільними. Проте впродовж вегетації спостерігалися окремі несприятливі періоди, які могли негативно вплинути на врожайність. Це надмірні дощі у квітні, внаслідок яких на полях низки областей відмічалося перезволоження ґрунту, створювалися складні умови для проведення та завершення сівби ранніх ярих зернових і зернобобових культур в оптимальні строки.

«Аналіз особливостей метеорологічних умов вегетації зернових, зернобобових та круп’яних культур, стану посівів, наявних запасів продуктивної вологи в ґрунті та агрометеорологічні розрахунки дають підстави очікувати, що врожайність зернових культур у 2023 році становитиме (в т/га): озимої пшениці – 4,3, озимого жита – 3,2, озимого ячменю – 3,5, ярого ячменю – 3,2, ярої пшениці – 3,7, вівса – 2,5, гороху – 2,3, кукурудзи – 6,5, проса – 2,1, гречки – 1,1», – вказується у звіті.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *