Закупівельні ціни на малину «пробили дно»

Аналітики EastFruit дійшли висновку, що ціни на малину, попри їхній приголомшливо низький для фермерів рівень, найімовірніше, поки що не досягли свого нижнього рівня.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

За інформацією учасників ягідного ринку України, за вихідні нижня межа закупівельних цін на малину у населення вперше опустилася нижче психологічного бар’єра в 50 центів США за кг. У центрах вирощування малини повідомляли про ціни в 18 грн/кг ($0,49), і навіть почали з’являтися перші спроби закупівельників знизити ціни до 17 грн/кг ($0,46).

Відбулися зміни й в цінах у верхньому ціновому сегменті. Якщо на початку тижня великим постачальникам вдавалося продавати малину «класу А» за цінами до 35 грн/кг ($0,95), то наприкінці тижня верхня закупівельна планка у багатьох переробників опустилася до 30 грн/кг ($0,81).

За твердженням заморозчиків, у малині від населення, якщо фермер добре доглядав за плантацією, може бути до 70% малини «класу А». Таким чином, за умови закупівлі такої малини по 18 грн/кг ($0,49), собівартість якісного продукту становить лише 25 грн/кг ($0,68).

Читайте також: Польські фермери заблокували підприємство із заморозки малини.

Багато заморозчиків в Україні увійшли в сезон зі значними фінансовими труднощами. Однак на тлі таких низьких цін на сировину, більшість змінили свої плани й зараз активно перебувають у пошуках кредитних коштів для закупівлі малини. Вони вважають, що при такій низькій ціні закупівлі, зможуть легко відіграти втрати минулого сезону, запропонувавши на ринок заморожену ягоду за дуже низькою ціною, що має призвести до зростання попиту на продукт.

Очікується, що вже найближчим часом на світовому ринку з’являться перші пропозиції замороженої малини врожаю 2023 року з України, і що саме ці пропозиції зможуть активізувати ринок. Адже відомо, що українські трейдери завжди намагаються продавати продукцію за цінами, нижчими за ринкові. Тому поточний рівень цін у 2,5 євро за малину найвищих цінових параметрів (клас А, 95/5), найімовірніше, найближчим часом опуститься нижче цього рівня.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *