Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Загальні втрати сільського господарства від повномасштабного вторгнення перевищують довоєнний аграрний ВВП, – KSE | ► КОППСТ

Загальні втрати сільського господарства від повномасштабного вторгнення перевищують довоєнний аграрний ВВП, – KSE

Згідно з дослідженням KSE Agrocenter, загальні збитки в сільському господарстві від повномасштабного вторгнення становлять $40,2 млрд – ця цифра перевищує, наприклад, аграрний ВВП України в 2021 році, йдеться в дослідженні Олега Нів’євського та Романа Нейтера (Київська школа економіки).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на laender-analysen.de.

Найбільша категорія збитків пов’язана зі зниженням виробництва рослинництва, на яке припадає 57% збитків, або $23 млрд. Збитки від скорочення виробництва в тваринництві, аквакультурі та рибальстві становлять $1,7 млрд.

Друга за величиною категорія збитків пов’язана з блокуванням експорту. До російського вторгнення понад 90% усієї сільськогосподарської продукції з України експортувалося морем. Однак після вторгнення цей шлях був недоступний. Це змусило українські агрокомпанії переорієнтувати свій експорт через сухопутні коридори та дунайські порти, що збільшило витрати на логістику та створило вузькі місця в експорті сільськогосподарської продукції, що, у свою чергу, знизило внутрішні ціни.

Ще одним викликом для українських виробників стало зростання собівартості продукції. Якщо припустити, що технологія виробництва не зміниться, очікується, що українські виробники зазнають додаткових збитків у розмірі $844 млн через підвищення цін на добрива та паливо після вторгнення.

Іншою проблемою є рекультивація пошкоджених сільськогосподарських угідь. Близько 835 000 гектарів потребують рекультивації, що потребує ще $184 млн фінансування.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *