Закупівельні ціни на ріпак в Україні виросли, але поступаються торішнім майже наполовину

Активізація роботи чорноморських портів очікувано призвела до зростання попиту на ріпак — найвигіднішу для трейдерів культуру, купуючи яку вони можуть отримувати гарні прибутки, навіть заклавши у ціну ризики.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Протягом тижня закупівельні ціни на ріпак з доставкою в порт Одеса або Чорноморськ виросли на 500-700 грн/т до 16500-16700 грн/т або 465-470 $/т, тоді як торік вони складали 20000-20500 грн/т або 670-680 $/т.

Переробники пропонують за ріпак з доставкою на завод 15000-16000 грн/т, проте обсяги переробки цьогоріч будуть низькими через складнощі з реалізацією шроту.

Ціни попиту на ріпак з поставкою на DAP Польща, Румунія та Болгарія залишаються на рівні 550 $/т, але обсяги поставок поступово скорочуються, оскільки продавцям цікавіше відвантажувати ріпак до портів, з огляду на дефіцит автотранспорту та значні черги на західних кордонах, особливо з Польщею.

На світових біржах ціни на ріпак залишаються волатильними, оскільки попит на нього зберігається, а оцінку врожаю каноли в Канаді експерти StatCan знизили до 19,5 млн т, тоді як USDA оцінює його у 20 млн т, а аналітики очікували збільшення прогнозів виробництва на тлі сприятливої погоди.

Зараз ціни на канолу та європейський ріпак на 5-6% нижчі, ніж були торік, тоді як закупівельні ціни на ріпак в Україні на 40-45% поступаються торішнім.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *