Замість посівної фермер на Харківщині вирішив добувати пісок

За процесуального керівництва Харківської окружної прокуратури Харківської області завершено досудове розслідування стосовно керівника фермерського господарства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Харківської обласної прокуратури.

За даними слідства, у 2009 році голова одного з фермерських господарств отримав у приватну власність земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею понад 8,5 га, розташовану на території Харківського району.

Підозрюваний, не маючи дозвільних документів на видобування корисних копалин та повноважень на проведення таких робіт, а також без гірничого відводу та плану розробки родовища корисних копалин розпочав незаконний видобуток будівельного піску на вказаній земельній ділянці. Таким чином, голова фермерського господарства незаконно заволодів піском обʼємом майже 17 тис. кубічних метрів.

Крім того, підозрюваний незаконно зняв поверхневий шар земель з ділянки площею понад 1 га, у результаті чого порушено природні властивості ґрунту.

Самовільне користування надрами керівником фермерського господарства та зміна цільового призначення земельної ділянки призвели до втрати родючості земель, що створило небезпеку для довкілля.

Голова фермерського господарства обвинувачується у порушенні встановлених правил охорони надр, що створило небезпеку для довкілля та спричинило тяжкі наслідки, незаконному заволодінні ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що створило небезпеку для довкілля, безгосподарському використанні земель, що спричинило втрату їх родючості, а також у зловживанні повноваженнями, тобто умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб використанні всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, що завдало тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 239-1, ч. 1 ст. 254, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

Загальна сума шкоди, завданої навколишньому середовищу, складає 17 млн грн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *