Замість реорганізації Держпродспоживслужби акцент варто зробити на призначення ефективного керівника, — ЄБА

Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) не підтримує ідею реорганізації Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба), замість цього вважає за необхідне призначити в відомство ефективного керівника.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.com.

Згідно з повідомленням, на сайті асоціації в четвер, вчорашня інформація про реорганізацію служби викликала подив у представників бізнесу. Більш того, питання викликає і швидкість, з якою виникла ідея реорганізації Держпродспоживслужби.

«Вчора стало відомо, що Кабмін має намір реорганізувати Держпродспоживслужбу та створити Державну службу з контролю захворювань. За отриманою інформацією, в уряді підготовлено відповідний проєкт постанови, який повинен був розглядатися вчора, проте його розгляд було перенесено», — повідомили в ЄБА.

Так, відповідно до запропонованої концепції, новостворена служба в підпорядкуванні МОЗ буде здійснювати реалізацію державної політики, зокрема, у сферах безпеки і окремих показників якості харчових продуктів, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення, епідеміологічного нагляду.

У той же час, помітили в ЄБА, згідно з чинними положеннями про Держпродспоживслужбу, перелік сфер і галузей, в яких відомство реалізує держполітику значно більше і включає ветеринарну медицину, карантин і захист рослин, насінництво та ін.

«Тому, на переконання бізнесу, ініційовані Міністерством охорони здоров’я зміни ставлять під загрозу стабільність роботи багатьох секторів економіки, зокрема сільського господарства, насінництва, роздрібної торгівлі, споживчих товарів. Крім того, видається недоцільним виведення питань безпеки та окремих показників якості харчових продуктів з-під підпорядкування Мінекономіки, яке є профільним центральним органом виконавчої влади для продовольчої галузі», — відзначили в асоціації.

В ЄБА вказали, що створення в 2014 році Держпродспоживслужби стало однією з важливих реформ для забезпечення харчової безпеки в країні і було схвально сприйнято бізнесом. Однак налагодження роботи служби тоді зайняло тривалий час і вимагало від бізнесу пристосування до нових процедур. Проте, епідеміологічна ситуація в країні була кардинально іншою і більш стабільною.

«Зараз можлива реорганізація також може супроводжуватися кардинальними змінами в роботі системи і потенційно гальмувати експортно-імпортні операції та торгівлю на внутрішньому ринку через затримки з оформленням документів дозвільного характеру тощо в дуже непростий для бізнесу час через COVID-19», — пояснили в асоціації.

При цьому в ЄБА наголосили, що вже близько року Держпродспоживслужба залишається без керівника. Незважаючи на кілька спроб призначити нового главу з проведенням відповідних конкурсів, призначення так і не відбулося. У той же час для ефективної роботи і злагодженої координації дій будь-яка служба повинна мати керівника, який буде координувати процес роботи, команду і буде відповідальним за реалізацію покладених на відомство зобов’язань.

В ЄБА помітили, що реформи такого масштабу повинні широко обговорюватися з усіма зацікавленими стейкхолдерами, а вже після виноситися в зал для прийняття рішення.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *