До 2040 року ризики вирощування озимої пшениці в Україні будуть найменшими, — Укргідрометеоцентр

За результатами моделювання, яке проводять фахівці Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (під егідою ООН), до 2040 р. ризики вирощування озимої пшениці в Україні будуть найменшими, сказала Тетяна Адаменко, кандидат географічних наук, начальник відділу агрометеорології Укргідрометеоцентру в рамках конференції АПК-Інформ «GMD Conference 2020: Summer Edition».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на a7d.com.ua.

«Вже спостерігається скорочення періоду перезимівлі, відхід ризиків вимерзання, раннє відростання навесні, зменшення ризиків згубного впливу весняних посух. Зимові опади засвоюються ґрунтом, створюючи достатнє зволоження на весну, що, загалом, теж вже відбувається. За результатами моделювання можливе збільшення врожайності озимої пшениці в середньому на 20-30% від сучасного рівня тільки за рахунок кліматичних умов», — зазначила експерт.

При цьому, за її словами, в Україні можливі ризики недобору врожаю кукурудзи та ярого ячменю в середньостроковій перспективі. За цими розрахунками найбільше погіршення умов і падіння врожайності кукурудзи та ярого ячменю (15-20% від сучасного рівня) ймовірно в південно-східній частині країни і частково в центральних областях за рахунок скорочення періоду вегетації внаслідок передчасного дозрівання.

«Україна має хороші перспективи для виробництва зерна, соняшнику, сої, найімовірніше, на 10-15 років із застосуванням передових технологій та адаптації. Однак у разі катастрофічних умов у нас не дуже великі можливості для компенсації недоборів зерна внаслідок того, що в останні роки клімат України вирівнюється, стає більш монотонним. Якщо посуха, то майже скрізь, мало можливостей для кліматичної компенсації.

На сьогоднішній день чіткої тенденції зміни опадів не виявлено, і саме з цим буде пов’язано зростання нестійкості щорічних погодних умов», — резюмувала Т. Адаменко.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *