Запаси продуктивної вологи під сівбу озимих культур недостатні, – Укргідрометцентр

Незважаючи на тривалий спекотний період, агрометеорологічні умови другої декади серпня в Україні залишалися задовільними для завершення вегетації пізніх культур та збирання врожаю ранніх зернових.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Проте високі температури повітря та відсутність ефективних опадів майже на половині території призводили до зниження запасів продуктивної вологи. Верхній 0-10 см шар ґрунту на більшості площ був майже сухий. Такі умови ускладнювали підготовку ґрунту під сівбу озимих та початок сівби озимого ріпаку», – йдеться в декадному огляді Укргідрометцентру.

Також вказується, що висока температура ґрунту на глибині 10 см та слабко зволожений верхній шар ґрунту призводили до денного в’янення рослин кукурудзи та передчасного пожовтіння листків у сої.

«Станом на 20 серпня запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту на площах, призначених під сівбу озимих культур, у більшості областей (за винятком південних, де запаси вологи будуть визначатися в кінці першої декади вересня) були недостатніми (11-20 мм продуктивної вологи). В окремих районах північних та центральних областей вони відповідали незадовільним показникам і були менші 10 мм. Достатнє та оптимальне зволоження орного шару ґрунту відмічалося лише на окремих площах західних, північних, Полтавської, Дніпропетровської та Харківської областей – 21-49 мм продуктивної вологи», – повідомили агрометеорологи.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *