Запуск ринку землі для юридичних осіб під час воєнного стану шкодить національним інтересам України, – ВАР

Запуск ринку землі для юридичних осіб необхідно відкласти до завершення воєнного стану в Україні. Таку позицію висловили учасники ВАР під час зустрічі з міністром АПК Миколою Сольським.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Учасники ВАР вважають, що у поточних умовах, коли країна перебуває у стані війни та щодня зазнає загроз з боку агресора, запуск ринку землі для юридичних осіб шкодить національним інтересам та може негативно вплинути на розвиток сільського господарства, зокрема малого і середнього агробізнесу.

«Українські аграрії сьогодні мають фінансові труднощі. Внаслідок воєнного конфлікту багато сільськогосподарських підприємств зазнали значних збитків. Руйнування і втрати спричинили фінансовий дефіцит, що ускладнює діяльність та розвиток агробізнесу. У таких умовах аграрії змушені працювати у збиток, намагаючись зберегти свої підприємства та забезпечити продовольчу безпеку країни», – наголосив очільник ВАР Андрій Дикун.

Окрім того, відсутність повноцінного експорту негативно впливає на агробізнес, включаючи зменшення доходів, втрату стабільності на ринку та обмежені можливості розвитку та модернізації. Обмеження експорту зернових культур призводять до втрати можливостей для збуту продукції за кордоном, перенасичення внутрішнього ринку і зниження цін на продукцію, а отже зменшення прибутків.

У таких умовах середні та малі аграрії не зможуть конкурувати з великим агробізнесом, бо не мають достатньо коштів для купівлі землі.

Разом з тим, учасники ВАР категорично висловились проти продажу землі державної власності. Заборона має продовжувати діяти на законодавчому рівні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *