Збільшення лімітів на продаж землі є несправедливим, – Денис Марчук

1 січня Україна вступила в нову фазу земельної реформи, підвищивши ліміт на продаж сільськогосподарських земель зі 100 га до 10 000 га. Під загрозою опинилися малий і середній агробізнес, а також функціонування сільських територій.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Аграрії ініціювали відтермінування збільшення лімітів та чекають на перегляд питання Кабінетом міністрів України.

«Вперше за історію незалежності аграрна асоціація  зібрала 25 тис. голосів під петицією до Президента з проханням переглянути збільшення лімітів продажу земель у 2024 році. Сьогодні чекаємо відповіді від Кабміну, якому Президент доручив всебічно опрацювати можливість відкладення до закінчення війни збільшення максимальної площі с/г землі «в одних руках» зі 100 до 10 000 гектарів.

Тому що збільшення лімітів поставило у велику залежність людей, які десятиліттями інвестували кошти в розвиток агробізнесу. Зараз в умовах війни вони збідніли і стали заручниками ситуації – будуть працювати на людей, які прийдуть з великими грошима. Добре, якщо це будуть чесно зароблені кошти. Але ми багато бачимо новин про корупцію, і корупціонери захочуть легалізувати гроші, вклавши їх у землю. Представники малого та середнього бізнесу не повинні бути заручниками ситуації, це одне з ключових питань на сьогоднішній день», – зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук. 

Збільшення лімітів на продаж землі є несправедливим по відношенню до виробників з окупованих та звільнених територій, а також військових.

«Ми говоримо про в цілому збіднілість виробників, але не говоримо про тимчасово окуповані території. В  аграріїв там нічого немає – господарства розграбовані, заміновані, їх активи знищені, і навіть  нема змоги скористатися кредитами. Як їм  бути в нових умовах земельного ринку? Кожний військовий має право отримати 2 га сільськогосподарських земель. Як вони реалізують це право після закінчення війни? Коли ми піднімаємо це питання, то чуємо про необхідність реформи. Реформа має бути, але потрібно зупинити великі розпродажі земель на час війни. Інакше в майбутньому можливі соціальні бунти. А нам сьогодні потрібно консолідувати суспільство для боротьби зі спільним ворогом. Не можуть бути такі ліміти по 10 тис. га», – додав Денис Марчук.

Заступник голови ВАР нагадав, що малий та середній аграрний бізнес – це утримувачі сільських громад та територій, де мешкають 50% населення.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *