Збитки агросектору України від війни перевищили $11 мільярдів — Delo.ua

Сільське господарство

В Україні продовжують фіксувати всі воєнні втрати агросектору / Depositphotos

Прямі збитки українського сільського господарства внаслідок повномасштабної війни вже досягли близько 11 мільярдів доларів. Водночас фактичні втрати галузі є значно більшими через недоотримані прибутки та інші опосередковані наслідки війни.

Як повідомляє Delo.ua, про це в коментарі агентству Bloomberg зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, до суми прямих збитків включено знищену сільськогосподарську техніку на суму до 6,5 мільярдів доларів, пошкоджену інфраструктуру, зокрема зерносховища, а також викрадену та зруйновану аграрну продукцію.

В Україні триває фіксація всіх воєнних збитків агросектору. Відповідний реєстр ведеться Міністерством економіки, іншими державними установами та Київською школою економіки.

Особливо інтенсивними стали атаки на аграрну інфраструктуру Одеської області. За словами Висоцького, лише за перші місяці 2026 року порти Великої Одеси зазнали понад 180 ударів — приблизно стільки ж, як за весь попередній рік.

У пікові періоди це призводило до зниження експортних потужностей на 20–30%, хоча загалом портова інфраструктура зберегла можливість функціонувати.

Внаслідок російських обстрілів постраждали й об’єкти міжнародних компаній, які ведуть діяльність в Україні. Цього року пошкоджень зазнала інфраструктура американських аграрних гігантів Bunge та ADM.

“На обох об’єктах тривають оцінка збитків та відновлювальні роботи. Поки що зарано говорити про повне повернення до функціонування”, — зазначив Висоцький.

У Мінагрополітики наголошують, що прямі збитки в 11 мільярдів доларів не відображають повною мірою картину втрат. Через руйнування, зниження доходів та втрату людського капіталу реальна ціна війни для аграрного сектору є значно вищою.

Зауважимо, українські олійноекстракційні заводи масово переорієнтовуються на переробку ріпаку та сої або припиняють свою діяльність через дефіцит та високу вартість соняшнику, яка утримується на рівні 33-34 тис. грн/т.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *