Збитки АПК від руйнування Каховської ГЕС можуть перевищити $10 млрд, – Дмитро Соломчук

Збитки сільського господарства України від підриву росіянами дамби Каховської ГЕС будуть величезні й зараз їх дуже важко підрахувати. Зараз системи зрощування не працюють у кількох областях і збитки агросектору можуть перевищити 10 млрд доларів, заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

«Херсонська область була номер один за зрошенням, понад 450 тис. га було під меліорацією, понад 250 тис. га в Запорізькій області і в Дніпропетровській області. Ці системи зрошення сьогодні не працюють, аграрії не можуть закачувати воду й поливати угіддя, а без води неможливо вирощувати сільгосппродукцію. Збитки агросектора можуть становити понад 10 млрд доларів», – зазначив парламентарій.

Він додав, що вже починаються жнива в Херсонській, Миколаївській, Запорізькій областях, де не було підтоплень і врожай не знищений.

«Найближчими днями комбайни підуть у поле. У цих регіонах російськими військами було знищено чи викрадено сільськогосподарської техніки на десятки мільйонів доларів. Туди ніхто не хоче їхати молотити. Люди бояться через замінування й ракетні обстріли. Однак ми щодня відвантажуємо по 5-7 комбайнів від проєкту «Жнива перемоги» на безкоштовній основі, щоб вони зібрали дорогоцінний український хліб», – повідомив політик.

Він додав, що до 28 червня заплановане відправлення у південні області близько 30 одиниць техніки.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *