Земля та захист агробізнесу в 2019 році

4 березня в Департаменті агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації пройшов семінар «Земля та захист агробізнесу в 2019 році», пише propozitsiya.com.

Організаторами заходу виступили ГО «Агробезпека України» та «Адвокатське бюро Сергія Пагера», а генеральним інформаційним партнером — видання «Пропозиція». В семінарі взяло участь кілька десятків представників агрофірм та фермерських господарств області — власників, директорів, бухгалтерів.

Семінар був присвячений правовим новаціям у сфері регулювання використання сільськогосподарських земель, які набули чинності з початку нинішнього року; протидії рейдерству; податковим новаціям у сільському господарстві.

Про механізми протидії рейдерству розповів керуючий адвокат адвокатського бюро Сергій Пагер. Він виділив основні схеми рейдерських дій та розповів про методи протидії цим схемам. Юрист акцентував увагу аграріїв на способі, який допоможе вирішити відразу цілу низку питань правового захисту від рейдерства — розділення господарства на дві чи більше юридичних осіб так, щоб всі основні активи були на одній юрособі, а інша займалася б операційною діяльністю (продажем сільгосппродукції, закупівлею ресурсів), але при цьому нічим би не володіла. В такому випадку всі можливі рейдерські атаки прийме на себе остання компанія, а активи належатимуть першій, яка буде потужно захищена.

Часом рейдерам сприяють правоохоронні органи, а інколи вони є важливими учасниками рейдерських атак. Тому Сергій Пагер зупинився на питанні правильної поведінки під час обшуку, насамперед на підприємстві.

Інші фахівці адвокатського бюро розповіли про основні зміни правового поля роботи агробізнесу в нинішньому році, зокрема, про можливість консолідації орендарем земельного масиву. Також вони торкалися питань емфітевзису та проблемних аспектів виконання договорів оренди.

Про податкові новації розповіла головний редактор журналу AGROPRO, що спеціалізується на бухгалтерському обліку в АПК, Ельвіра Ткачова. Вона також торкнулася питання нарахування ЄСВ для фермерів та порівняння вигідності з точки зору оподаткування ФГ та ПП.

Також спікери відповіли на запитання учасників семінару з правових та податкових питань, зокрема, щодо нюансів оформлення договорів оренди, продовженні оренди ділянки після смерті орендодавця, тощо.

Адвокатське бюро Сергія Пагера збирається продовжити практику подібних семінарів для сільгоспвиробників.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *