Зима буде холодною з раннім снігом. Синоптикиня дала попередній прогноз

Попри глобальні зміни клімату та часткове зміщення зміни пір року, зими в Україні з часом не зникнуть. А погода взимку-2021-22 може відрізнятися перепадами температури повітря. Також українців чекає холодна погода в грудні, січні та лютому, розповіла Вазіра Мартазінова, завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukranews.com.

Вона заперечила висловлювання народних синоптиків, що через кілька десятків років у нас може більше не бути зим.

«Це не так. Зима нікуди не дінеться. Ми не в Антарктиді живемо. Холодні зими в Україні будуть навіть в умовах глобального потепління. Зміну пір року воно не скасує», — уточнила кліматолог.

За її словами, зиму визначає положення Землі щодо Сонця. І навіть якщо сезони можуть ставати нестійкими і змінюватися, вони все одно залишаються.

Мартазінова підкреслила, що минула зима в Україні була морозною і сніжною. Зокрема, сильні снігопади спостерігалися в лютому, а температура повітря іноді опускалася до -20°С.

Кліматологиня додала, що в найближчу і в наступні зими українці теж зіткнуться з великими перепадами температур, сильними морозами.
«Наукове світове співтовариство розглядає в основному вплив забруднення атмосфери на зміну клімату. Але є ще й інші фактори, які протягом всієї історії Землі роблять набагато більший вплив, ніж людська діяльність», — пояснила Мартазінова.

Також Мартазінова попередила: в середині осені слід очікувати не тільки заморозків, а і першого снігу.

Правда, за її словами, в першій декаді жовтня температура повітря ще буде триматися в районі +15 градусів. Але потім в країну увірветься різке похолодання, яке принесе нічну температуру до +3 і денну до +5 … +7. Перший сніг кліматологиня прогнозує в другій половині місяця.
«Але це буде сніг з дощем», — уточнює експерт.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *