Змагання технологій на днях поля DLG в Німеччині – успішний дебют українців

Традиційне міжнародне змагання технологій вирощування озимої пшениці проводиться в рамках виставки DLG-Feldtage у Німеччині з 1988 року. У 2018 році у змаганні успішно дебютували українські агрономи, які гідно конкурували з учасниками з фахових установ Німеччини, Швейцарії, Чехії, Росії, Данії, Швеції. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на DLG-Feldtage.

Кожен учасник випробовує себе в ролі фермера: він обирає сорт чи гібрид та пропонує комплекс агротехнічних робіт. Жюрі проводить оцінку врожайності та якості зерна, а найголовніше — робить економічну оцінку результату технології так, як би її рахував звичайний місцевий фермер.

У місті Заксен-Анхальт, що у Східній Німеччині, український учасник, завідувач кафедри рослинництва НУБіП, Світлана Каленська випробовувала технологію з вітчизняним сортом «Світанок миронівський» та додатковий варіант зі зниженою густотою посіву. За врожайністю та економічним результатом основний варіант від України виборов собі місце в трійці лідерів, зібравши 6,61 т/га та «заробивши» в 722,20 євро/га. Переможцем змагання став Institut für Bodenkultur und Pflanzenbau (Німеччина) з показниками 7,24 т/га та 817,74 євро/га відповідно. За рівнем доходу та за обома варіантами українських технологій учасник з НУБіП набрав найвищий результат!  

Райнхард Россберг, DLG e.V. (Німецьке сільськогосподарське товариство), організатор:  «В умовах посухи 2018 року стало зрозуміло, що запорукою економічного успіху є розуміння особливостей місцевості та швидке реагування на зміни в погодних умовах. Враховуючи економічний результат, учасники зі Східної Європи були «попереду» і показали себе краще, ніж у попередні роки. Це говорить про те, що ми можемо багато чому навчитись в колег, щоб бути готовими до змін клімату».

Світлана Каленська: «Кафедра рослинництва НУБіП співпрацює з DLG з початку представництва цієї організації в Україні, представляючи колекції культур, якими цікавляться виробничники на виставці «Міжнародні дні поля DLG в Україні». Завдяки цій співпраці і з’явилася пропозиція від організаторів DLG щодо участі у конкурсі технологій вирощування пшениці озимої в DLG-Feldtage в Німеччині.»

Завдяки чому вам вдалося показати такий високий результат?

«Напевне все-таки це багаторічний досвід роботи з озимими зерновими культурами – основний напрям моїх наукових досліджень присвячений біології та технологіям вирощування озимих зернових культур. Конкурс з однієї сторони дуже добре організований, при тому, що все спілкування було он-лайн, а з іншої – досить складно було корегувати необхідність застосування пестицидів і добрив лише за даними (погодні умови, вологозабезпеченість, стан рослин), які надсилалися з Німеччини, без власного «відчуття» поля. Дослідження, які ми проводимо в НУБіП, нині зосереджені на можливості попередження стресів у рослин, та зниження наслідків від них з метою реалізації біологічного потенціалу сорту.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *