Багато європейських заводів з виробництва добрив закрито , оскільки війна росії в Україні скорочує поставки газу, з якого отримують азотні добрива. Намагаючись впоратися із загостренням кризи добрив, європейські фермери відмовляються від посівів олійних культур заради гороху та впроваджують «розумні технології».
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.
Деякі фермери отримали добрива для цьогорічного врожаю ще до того, як ціни злетіли, але тепер стикаються з набагато більшими рахунками, коли вони починають посів наступного року. Крім того, високі витрати на енергію роблять дорожчим використання тракторів і сушіння зерна, що створює ризик збільшення продовольчої інфляції.
Виробництво зерна в Європейському Союзі цього року скоротилося на 9% через посуху, яка спустошила кукурудзяні поля. Хоча ще занадто рано знати, як будуть посіви для врожаю наступного року, фермери, швидше за все, переведуть частину землі під культури, які потребують менше добрив, сказав аналітик Strategie Grains Вінсент Браак.
Фермери Польщі та Великобританії вже відмовляються від ріпаку та планують сіяти замість нього горох.
Британський фермер Річард Бремлі скоротив використання азотних добрив протягом останніх двох сезонів і сподівається, що в цьому допаможе нове обладнання. Він витратив близько 23 000 фунтів стерлінгів (24 950 доларів США) – субсидованих урядом – на датчик, встановлений на тракторі, який визначає стан рослин і вносить поживні речовини лише туди, де це найбільше потрібно.
«Це дуже дорого, але якщо я збираюся вирощувати врожай, мені потрібно переконатися, що я можу виростити його правильно», — сказав він.
Джерело: propozitsiya.com