Зниження цін на зерно зробить його вирощування збитковим, – УКАБ

У разі подальшого зменшення ціни зернових на українському ринку їх вирощування стане збитковим, повідомила аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

«Вже зараз ціна [зернових] на українському ринку дуже низька, і подальше її зниження буде призводити до збитковості їх вирощування», – вважає експерт.

Загалом, на її думку, подальше зниження цін на зернові малоймовірне. Вона пояснила, що Україна завжди вирощувала в рази більше зернових культур, ніж того потребував внутрішній ринок. При цьому до початку російської збройної агресії левова частка експортоорієнтованої продукції вивозилися в першій половині маркетингового року, тобто одразу після збору врожаю.

«Минулого року в умовах війни врожай та попередні перехідні залишки експортувалися протягом всього року. Аналогічну ситуацію ми будемо спостерігати і цього року також», – зазначила Світлана Литвин, на думку якої наразі вже існують ризики утворення нових перехідних залишків на наступний рік.

Тобто, як пояснила вона, аграрії будуть мати змогу експортувати вирощену продукцію не тоді, коли це їм вигідно чи є попит, а тоді, коли буде фізична можливість, при цьому несучи значні логістичні витрати.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *