Ціни на чорну сочевицю на індійському ринку вже на 30% перевищують т. зв. мінімальні ціни підтримки — рівень, за якого уряд, згідно законодавства, змушений послабити обмеження на імпорт, щоб стримати подорожчання продуктів.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на індійське видання Economic Times.
А ціни на горох у країні за рік зросли вдвічі. «Ми надіслали запит до уряду, щоб той скасував кількісні обмеження на імпорт чорної сочевиці і гороху. Цього року дефіцит чорної сочевиці становить 1,5–2 млн т, і нового врожаю чекати довго — аж до вересня», — говорить віце-президент Індійської асоціації зернових і бобових Бімал Сінгх Котарі.
Урожай гороху в Індії становить заледве 50 тис. т, а щорічні обсяги імпорту — 250 тис. т, які завозяться переважно зі США і Канади. У грудні уряд збільшив імпортну квоту на чорну сочевицю на сезон 2019/20 р. р. зі 150 до 400 тис. т на період до 31 березня.
За словами Бімала Сінгха Котарі, врожай чини в Індії такий же мізерний, як гороху. Однак, за його словами, уряд хоче, щоб споживачі купували інші бобові культури, по яких накопичені значні запаси. Втім, за сезон 2019/20 р. р. Індія, як прогнозується, імпортує 3 млн т бобових. Також аналітики вважають, що ціни на чорну сочевицю протримаються на високому рівні до березня.
Разом з тим у квітні-травні очікується перший урожай, який перевищить прогнози завдяки опадам, які випадають зараз, у несезон. Особливо позитивно опади повинні вплинути на врожай пшениці, не тільки підвищивши врожайність, а й прискоривши вегетацію. Вкупі зі зростання посівних площ під перший урожай на 9% порівняно з минулим роком це дає сподівання на рекордний урожай пшениці — 10,8 млн т (порівняно з 10,2 млн т минулого року).
Дощі сприятимуть і бобовим, хоча в деяких місцях урожай постраждав від заморозків, а місцями на зрошуваних землях, де раніше був проведений полив, нинішні дощі виявилися навіть надлишковими. Також очікується, що дощі посприяють урожаю гірчиці. І якщо сприятлива погода збережеться до збирання врожаю, уряд напевне поверне існуючі зараз обмеження на імпорт.
Переклав Богдан Малиновський, [email protected]
Джерело: propozitsiya.com