Резолюція прийнята Генеральною Асамблеєю ООН спрямована на захист прав сільського населення, а також визнає їх внесок в сталий розвиток і біорізноманіття та виклики, з якими вони стикаються, пише “Агро-Центр”, з посиланням на “АгроІнсайдер”.
У Декларації закріплені права достатнє харчування, земельні і водні ресурси. Окрім цього, документ підтверджує необхідність поваги культурної самобутності і традиційних знань сільських жителів. Окремим пунктом визнається необхідність забезпечення соціального захисту та гендерної рівності в сільських районах.
“ФАО вітає прийняття декларації. Сільські жителі постійно залишалися осторонь — вони складають переважну більшість бідних в світі і, як правило, мають нижчу заробітну плату і обмежений доступ до води, енергії, соціального захисту та інших послуг, необхідних для їх сталого розвитку. Тепер нам надана можливість змінити цю реальність”,
— повідомила директор Представництва ФАО в Нью-Йорку, Карла Мукава.
За різними даними, рівень злиднів та голоду у селі значно переважає ці ж показники у містах. У глобальному масштабі рівень бідності в сільській місцевості більш ніж в три рази вище, ніж в міських районах. Окрім цього, 70% з двох мільярдів людей у світі, які не мають базових санітарних послуг, проживають саме у сільській місцевості.
Спеціальний доповідач з питання про право на харчування, у доповіді представленій на 73 сесії Генеральної Асамблеї, повідомив, що лише близько 20% працівників в сільському господарстві мають доступ до базового соціального захисту, а їх заробітна плата, зазвичай, низька, виплачується із запізненням і не часто переглядається.
Також, передбачається, що Декларація позитивно вплине на розвиток сімейних фермерських господарств. За статистикою саме на сімейних фермах сьогодні виготовляється понад 70% продовольства у світі.
Джерело: news.agro-center.com.ua