В Україні фісташки досі не вирощували в промислових масштабах. Першим, сад фісташов в Україні, заклав фермер з Одещини Андрій Петков. Його господарство знаходиться у селі Броска та займає 3,5 гектара, пише “Агро-Центр”, з посиланням на “Голос України”.
Андрій Петков — 30-тирічний фермер-ентузіаст. За його словами, клімат на півдні України майже ідентичний погоднім умовам Центральної Азії. Саме тому, він вирішив ризикнути та зайнятися новою для України культурою. Найбільша складність виникає з закупкою насіння, його потрібко привозити безпосердньо із Узбекистану.
Тернополянка виготовляє вдома “живу олію” з коноплі, кунжуту та іншого насіння
На земельній ділянці фермер висадив понад три тисячі фісташкових дерев. Перший урожай Андрій планує збирати вже через шість років.
“У мене є всі підстави вважати, що мій вдалий досвід стане відправною точкою для масового вирощування на півдні України цих недешевих горішків”,
— розповідає Андрій.
За своєю природою фісташкові дерева – пустельні рослини. Тоум вони гарно переносять засуху та спеку +40, мінімальна допустима температура для них -10 градусів.
Українці витрачають на їжу більшу частину доходів
Експерти стверджують, що у Європі рентабельність фісташок висока, якщо порівнювати її з кукурудзою, томатами, буряком, мигдалем. Фісташки вважаються продуктом з дуже тривалим періодом комерційного використання. А її рентабельність пояснюється невибагливістю до ґрунтових умов, потреб у воді та елементах живлення.
У 2018 фундук став найпопулярнішою культурою серед українських садівників
Джерело: news.agro-center.com.ua