Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
В Україні запустять перший проєкт з використання метеорадара в агро | ► КОППСТ

В Україні запустять перший проєкт з використання метеорадара в агро

Запуск проєкту із використання метеорадара у сільському господарстві відбудеться у Вінниці. Реалізатори проєкту — українська компанія ТОВ «Френдт» та розробники зі Словаччини MicroStep MIS та MPS System — з часом планують забезпечити високоточними даними всю країну. Для цього, за попередніми підрахунками, вистачить 7 метеорадарів.

Про це AgroPortal.ua розповів засновник ТОВ «Френдт» Віталій Шуберанський та зазначив, що у європейських країнах працює багато метеорадарів для різних сфер: авіація, комунальні служби тощо, але інтерпретація даних щодо погодних умов для сільського господарства не має аналогів у світі.

Розробники інноваційної технології розповідають, що найважливішим фактором, який впливає на вирощування сільськогосподарських культур, є погода. Якщо в розрізі точного землеробства можна визначати зони продуктивності поля, агрохімічний фон, фізичні властивості ґрунтів, то погоду проаналізувати точно поки немає можливості. Водночас саме цей фактор впливає на урожайність на 90%.

З 2019 року ТОВ «Френдт» почало співпрацю з компанією, яка спеціалізується на обладнанні для метеорології, над створенням рішення, яке б дозволяло визначати кількість опадів з дуже високою точністю на кожній ділянці поля. Таким чином, буде встановлено метеорадар, який працюватиме в радіусі 200 км, та ряд додаткових датчиків та сенсорів, що допомагатимуть вирішити поставлене завдання. 

Віталій Шуберанський, засновник ТОВ «Френдт»

На першому етапі сітка відображення опадів за будь-який період буде становити 36 га. Щоб було зрозуміло — це аналогічні дані, якби у нас у кожному секторі 36 га стояла метеостанція. Я вважаю, що, маючи такі дані, ми зможемо точно виділити вплив кожного фактора на врожайність та спланувати ресурси таким чином, щоб збільшити прибуток з одного гектару.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *