Україна виходить на європейський рівень виробництва сортового горіха

Волоський горіх може успішно рости лише на 7% території планети, і Україна підходить для цього практично вся. Єдина умова — потрібно обирати правильний сорт для певного регіону, і результат не забариться.

Про це AgroPortal.ua розповів засновник ФГ «Воля Сад» на Львівщині Олег Валько.

«Ми працюємо у цій сфері близько 10 років. Стартували з 20 дерев. Побували в Молдові, подивились, як вони ростуть, і після того почали в себе підсаджувати невеликі площі в 1,5-2 га. П’ять років тому посадили 22 га, зараз площа складає 55 га. Цієї весни в межах грантової програми плануємо висадити ще 50 га», — розповідає Олег Валько.

У садах ФГ «Воля Сад» забезпечують найкращі умови для вирощування волоського горіха. Крім того, надають послуги з проєктування майбутнього саду, починаючи з аналізу ґрунту, підбору сорту під регіон тощо. Розроблено вже не один такий успішний проєкт, декілька з них були реалізовані й минулого року. Крім того, проєкт також подається на грантову програму, а отримання гранту — це вже перший успіх.

Олег Валько, засновник ФГ «Воля Сад»

Горіхи пропонуємо із Америки, Франції. Це основні країни, які мають найкращі сорти. Ми обираємо ті, які підходять за схемою посадки для супернтенсивного саду — 8х4 м, що дає можливість швидше отримувати дохід, але за умови застосування ідеальної агротехніки. Дуже важливо проводити обприскування, фітосанітарний захист. Для захисту від бактеріозу потрібне обприскування по листу мідними препаратами.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *