Український фундук набирає обертів. За смаком та ціною горіх буде конкурентним на світових ринках

В Україні збільшуються площі під садівництвом, і сьогодні вони складають близько 200 тис. га землі сільськогосподарського призначення. З них 19 тис. га — під горіховими насадженнями і 42% — промислові горіхові сади.

Останнім часом садівники надають перевагу фундуковим насадженням, адже вони вимагають менше людських ресурсів порівняно з фруктовими садами та створюють у декілька разів більше робочих місць, ніж за вирощування зернових.

З власницею молодого фундукового саду на Київщині Наталею Ільчук AgroPortal.ua зустрівся у Києві під час гастрономічного pop-up «Кий, ШЕФ, Хорив» на Житньому ринку. На маркеті крафтових виробників та фермерів вона презентувала продукцію, вирощену у їхньому господарстві, — печериці та фундук. І якщо грибним бізнесом «Яблунівські печериці» займаються понад 20 років, то сад фундука, висаджений у Фастівському районі Київщини поблизу річки Ірпінь, ще не досяг повного плодоношення.

Джерело фото: AgroPortal.ua

Наталя Ільчук, власниця родинного бізнесу «Яблунівські печериці»

Сад у повне плодоношення входить через 7 років, але вже з 3-4 року починає плодоносити. Зараз у нас молодий сад, і з часом, коли наростимо обсяги, плануємо реалізовувати горіхи для кондитерської галузі. Кондитери високо оцінюють смак українського фундука — він кращий за іноземний. Сьогодні в Україні вже багато насаджень промислового фундука. Це продукція, яка з часом буде експортуватися, адже як за смаком, так і за ціною горіх буде конкурентним на світових ринках.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *