Як правильно вибрати генератор?

Як правильно вибрати генератор?
Як правильно вибрати генератор?

Уряд України вже попереджає, що осінньо-зимовий період буде складним, тому без відключень електроенергії навряд чи обійтися. Потрібно вже думати про те, яке альтернативне джерело електроенергії вибрати, щоб мінімізувати дискомфорт. Незмінно для приватного будинку та дачі найбільш раціональним рішенням є генератор. Розглянемо докладніше, як вибрати потрібний генератор, щоб він повністю справлявся з поставленими завданнями.

Критерії вибору генератора

Потужність

Це один із основних критеріїв, на які потрібно звертати увагу перед покупкою генератора. Покупцеві слід уважно розрахувати загальну потужність всіх електричних пристроїв. Це дозволить зрозуміти, скільки електроенергії куплене обладнання має надавати для забезпечення всіх пристроїв.

Якщо вибрати занадто слабке обладнання, то це може призвести до передчасного виходу з ладу обладнання або працюватиме в умовах перенавантаження. Необхідно просто розрахувати потужність всіх пристроїв, що підключаються одночасно і додати 20-30% запасу. Також враховуйте показник пускового струму, який може бути вищим.

Вольтаж – 220В або 380В, або 220/360В

Серед асортименту магазинів можна знайти моделі однофазні та трифазні, але також є модифікації із двома видами фаз. Генератор на 220В підходить виключно для експлуатації в домашніх умовах, а модифікації на 360В здатні задовольнити запити навіть найвибагливішого обладнання. Якщо необхідно підключення потужного обладнання, тоді рекомендується віддавати перевагу універсальним пристроям. Враховуйте, що трифазні генератори споживають значно більше палива.

Тип палива, що використовується

Можна виділити 4 основні категорії генераторів за типом палива, що використовується:

  1. Дизельний. Це ідеальний вибір, якщо купуєте обладнання для використання цілий рік. На відміну від свого бензинового опонента, він ідеально адаптований для роботи без перерви, а запас потужності значно вищий. Також такий вид палива дешевший, тому зменшуються витрати. Може запускатись навіть за умови сильних морозів.
  2. Бензиновий. Підходить для сезонного використання, якщо необхідна подача резервного живлення. Він доступніший за вартістю, а також підійде в тому випадку, якщо потрібно отримати автономне електроживлення в умовах відпочинку на природі. Має меншу вагу, легко транспортується і шумить значно менше, ніж його дизельний опонент.
  3. Універсальний. Модифікація, що працює на бензині та газу. Існує спеціальний модуль для перемикання типу палива. Це дає змогу суттєво економити на витратах палива. Надають константний струм незалежно від якості палива. Підходить для роботи протягом 12 годин, не більше.
  4. Інверторний. Найбільш сучасний різновид, який працює на базі мікропроцесора для надає чистої напруги. Серед переваг можна відзначити економічність, невелику вагу, безшумність під час роботи, екологічність та захист від зовнішніх факторів. Але коштують вони дорожче.

Вибір залежить безпосередньо від ваших цілей та вподобань.

І це лише основні критерії, на які потрібно звертати увагу, перш ніж купити генератор. Також при виборі рекомендується звертати увагу на спосіб запуску, конструкцію обладнання, наявність силової розетки, наявність дисплея та лічильника годинника, підігрів двигуна та багато іншого. У спеціалізованому магазині вам завжди допоможуть зробити правильний вибір, враховуючи всі ваші цілі, переваги та фінансові можливості.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *