Як вибрати ліжечко для новонародженого?

Як вибрати ліжечко для новонародженого?
Як вибрати ліжечко для новонародженого?

У вашій родині очікується поповнення, і ви вирішили серйозно підійти до вибору дитячого ліжечка. Можливо вже відвідували магазини, шукали ліжечко через інтернет, читали відгуки, але все ніяк не визначиться, яка модель підійде саме вам. До того ж зараз на ринку представлено багато виробників, і не хотілося б викинути гроші на вітер, купивши невідповідний варіант.

Ліжечка бувають 4 видів:

  • класичне;
  • колиска;
  • трансформер;
  • манеж.

Класична модель

Це найпопулярніше дитяче ліжко, через те, що ціна бюджетна і малятко в ньому зможе спати до 3 років, а то і довше. Форма класичної моделі прямокутна, стандартний розмір 120×60 см. Обов’язково враховуйте це в тому випадку, якщо у вас обмежена житлоплоща. Роблять їх з дерева, пластика або металу. Бажано вибирати моделі з дерева в силу його натуральності.

Зверніть увагу на класику з полозами. Сайт пропонує ліжечка для новонароджених з вигнутими пластинами замість ніжок, які допоможуть легко заколисувати немовля або підкачувати вночі, коли воно прокинеться. Також існують варіанти з коліщатками, з якими буде зручно і колихати малюка і переміщати ліжечко по кімнаті.

Колиска

Якщо хочете, щоб дитині було максимально комфортна з перших днів життя, то варто звернути увагу на колиску, тому що в ній буде спокійно, тепло і затишно. В такому ліжку дитина буде солодко спати з народження до 6 місяців. Форма у колиски овальна або прямокутна зі зрізаними кутами. Стандартний розмір 97×55 см, тобто вона не буде займати багато місця. Люльку можна буде легко пересувати та переносити з кімнати в кімнату, якщо вона забезпечена коліщатками. А маятниковий механізм для заколисування у цих моделей обов’язковий.

Колиска повинна бути з натуральних матеріалів, які пропускають повітря і вологу, а сам каркас зазвичай роблять з гнучкого легкого дерева верби. Найчастіше колиска продається відразу з комплектом постільних речей та балдахіном. Це зручно, але від цього її вартість на порядок вище.

Трансформер

Являє собою збірну конструкцію з ліжка для малюка і додаткових меблевих пристосувань: пеленаний столик або дошка, комод або ящики. Їх потім можна буде встановлювати так, щоб виходило більше ліжко або диванчик. І вже в такому вигляді воно прослужить аж до 12-річного віку дитини.

Моделі що трансформуються мають попит у сучасних батьків, адже це зручно і в плані використання, і в плані покупки. Ціна, звичайно, буде вище, ніж у звичайного ліжечка, але воно того варто. При виборі враховуйте:

  • Розміри від мінімального до максимально можливого, щоб не вийшло так, що ліжко не поміститься в відведеному для нього місці.
  • Також в комплекті бувають коліщатка для заколисування або пересування по кімнатах. Тут не забудьте перевірити наявність фіксаторів.

Сьогодні популярний круглий варіант трансформера. Він підкуповує тим, що спочатку це маленька кругла люлечка для новонародженого, потім овальне ліжечко для вже дорослої дитини. І також можна буде його перетворити в манеж, диван, крісло або столик. Роблять такі меблі з пластикових прутів, які не мають гострих кутів і прості в трансформації.

Манеж

Це складна конструкція з алюмінію, пластику і тканини. Легка по вазі, зручна в подорожах або частих переїздах, наприклад до бабусі або на дачу. Чадо зможе в ньому спати та грати до 3 років в середньому, в залежності від ваги. Кольори манежів бувають різними та дуже навіть веселими, адже тут акцент на ігровий функціонал. Форма прямокутна, габарити вибирайте по перевагам і можливостям. Вартість вельми бюджетна.

Ліжко-манеж буває з одним або двома рівнями, це залежить від можливості переміщати лежанку. Конструкція не є найстійкішою з усіх типів ліжечок, а в міру зростання малюка виникне ризик перевернути манеж або випасти з нього. Тому купуйте найміцнішу і стійку модель.

Моменти що заслуговують на увагу

Важливі моменти, на які варто звернути увагу при виборі ліжечка будь-якого виду:

  • Безпечний матеріал. Малюк згодом буде тягнути в рот і гризти все, що попадається, тому краще вибирати меблі з дерева. Але важливо, щоб поверхня була ідеально відшліфована.
  • Дно і бічні панелі не повинні бути суцільними, це потрібно для постійної циркуляції повітря і вологи.
  • Відстань між прутами має бути 6-7 см, щоб між ними не застрявали ніжки, ручки та голова дитинки.
  • Ліжечко повинно бути стійким. Не бійтеся колихати його в різні боки з невеликим зусиллям, тоді ви відчуєте, якщо модель буде слабенька.
  • Ніяких гострих кутів, всі поверхні виробу повинні бути пологими, ідеально гладкими.
  • Наявність знімної бічної стінки буде незамінною, якщо ви хочете спокійно спати вночі, просто підсунувши ложе з немовлям до свого ліжка. Так дитину можна і погодувати грудьми та заспокоїти, не встаючи з ліжка.
  • Можливість змінювати рівень днища. Коли малюк тільки народився, дно можна підняти, щоб батькам не доводилося низько нахилятися. А як тільки вона почне проявляти активність і підійматися, то дно слід опустити.

Розглянувши основні види ліжечок, їх особливості та на що потрібно звернути увагу при покупці, вже легше визначитися, яка модель підійде саме вам.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *