АЧС виявили в інституті НААН на Полтавщині: третій спалах в області за два тижні

Африканську чуму свиней (АЧС) виявлено у трьох районах Полтавської області протягом останніх тижнів.

Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Філіп Пронін у Telegram.

«Менше ніж за два тижні на Полтавщині у трьох районах виявили африканську чуму свиней. Карантин оголосили на територіях Опішнянської, Градизької та Хорольської громад», — зазначив Пронін.

Зони захисту визначено в радіусі 3 км. До них увійшли села Лазьки, Мозоліївка, Ялосовецьке, Роплянське, Павленки. Тут державні ветлікарі та представники органів місцевого самоврядування обходять домоволодіння, обліковують свиней, яких надалі треба здати на забій.

Зони нагляду запровадили в селах Батьки, Безруки, Глинське, Пронозівка, Васьківка, Кагамлик, Кирияківка, Вишеньки, Пелехівщина, Петрашівка, Броварки, Шушвалівка, Костюки, Демина Балка, Вербине, Новоіванівка, Барилівщина, Лагодівка, Червоне, Бригадирівка, Миколаївка, Кулики, Трубайці.

За даними Держпродспоживслужби, днями в ДП «Дослідне господарство імені 9 Січня» Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН», що знаходиться у с. Ялосовецьке Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області, загинуло 8 свиноматок. Аналізи показали захворювання на АЧС.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *